EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Niğde’de çaya zam geldi

Niğde’de kahvehanelerde içilen içeceklere yüzde 25 zam geldi.

Eklenme:14.11.2018 / 14:40          Güncelleme:14.11.2018 / 14:40
Niğde Kahveciler odası başkanı Kadir Yılmazer, yeni belirlenen fiyatlara göre kahvehanede çay 1 lira 25 kuruş, çay ocağında 1 liraya satılacağını belirtti.
Niğde Kahveciler Odası’nın talebi ile Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) çay ve diğer içeceklere yüzde 25 zam yapıldı.
Dağıtımına başlanan yeni fiyat listesine göre merkezde ve ilçelerde kahvehanelerde çay 1 liradan 1 lira 25 kuruşa, kahve ise 2 liradan 2 lira 50 kuruşa çıktı. Niğde Kahveciler Odası Başkanı Kadir Yamaner, yapılan zam ile ilgili açıklamada bulundu. Yamaner, “2016 yılından aldığımız zamlardan bugüne kadar fiyat artışı olmadı. Fiyat artışlarını 2 yılda bir yapıyoruz. Yüzde 50 zam istedik ama vermediler. Yüzde 25 zam uyguladılar. Esnaflarımız sıkıntıda ama buna da şükürler olsun. Zam yeterli değil ama idare edeceğiz. Girdilerimiz çok arttı. Yüzde yüzü geçti. Meslektaşlarımız zor durumda. Bir müddet bu zamla idare edeceğiz” dedi.
Yeni zamlarla birlikte oluşan fiyatlar hakkında bilgi veren Yamaner, “Zamla birlikte kahvelerde 1 lira 25 kuruş, çay ocaklarında 1 lira, çay bahçelerinde 2 lira, kafelerde 2 lira 50 kuruş olarak belirlendi. Zam ise Pazartesi gününden itibaren başladı” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber