EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “ABD ile ilişkilerimizi Pompeo ile enine boyuna değerlendireceğiz”

NEWYORK(İHA) –Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Amerika ile olan ilişkilerimizi 20’sinde Washington’a geçerek mevkidaşım Mike Pompeo ile enine boyuna değerlendireceğiz" dedi.

Eklenme:18.11.2018 / 00:18          Güncelleme:18.11.2018 / 00:18

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin New York Başkonsolosluğunda Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmasında “Biz vatandaşlarımız arasında ayrım yapmayız” ifadesini kullanarak herkese aynı hizmeti sunduklarını anlattı.

Türkiye’nin dış politikasına dair önemli açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, “Avrupa’da birçok ülke ile ilişkilerimiz eskisine göre çok daha iyi. Problemli olduğumuz birkaç ülke vardı, Almanya ve Hollanda gibi. Onlarla da ilişkilerimizi normalleştirmek için, istediğimiz şartlar oluşturulduktan sonra, karşılıklı adımlar atıyoruz” dedi.

ABD ile Türkiye ilişkilerinde çalkantılı günler yaşandığını vurgulayan Çavuşoğlu, “ABD ile ilişkilerimizde de çalkantılı günler yaşadığımız bir gerçektir. Herkes konuyu Rahip Brunson konusuna getirmeye çalıştı, ya da bu problem ile sınırlamaya. Ama esas bizim ilişkilerimizi geren iki konu var. Bunlardan bir tanesi ABD’nin Suriye’de YPG/PKK’ya destek vermesi. Aynı örgüt olduğunu bilmesine ve kabullenmesine rağmen bu işbirliğini de zaruri görmesi gerçekten büyük bir hatadır. ” şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu, Türkiye-ABD arasında yaşanan sorunlar hakkında “Amerika ile olan ilişkilerimizi 20’sinde Washington’a geçerek mevkidaşım Mike Pompeo ile enine boyuna değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber