EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

“Üniversite tanıtım ve tercih günleri” başladı

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ünilook Türkiye işbirliğinde düzenlenen “Üniversitesi tanıtım ve tercih günleri” başladı.

Eklenme:19.11.2018 / 17:11          Güncelleme:19.11.2018 / 17:11
Tanıtım toplantısında bir açılış konuşması yapan Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, geçmişte tercih dönemlerinde imkanı olan okullar, öğrenciler, velilerin izin alıp üniversitelere gidip incelemelerde bulunduklarını hatırlatarak, “Şimdi ister imkanı olsun, ister olmasın 2023 vizyonuna uygun bir şekilde doğru tercih yapabilme, doğru kararlar alabilme ülkemize hizmet noktasında üniversitelerimiz geliyorlar öğrencilerimizle burada buluşuyorlar. Doğru tercih noktasında öğrencilerle iletişim halinde oluyorlar.
Belediye Başkanı Zeki Gül de, 15 üniversitenin Çorum’a gelmesi çok önemli olduğunu söyledi.
Geçmişte üniversite sınavlarına Ankara’da girdiklerini anlatan Başkan Gül, “Üniversite bizim için hayal gibi bir şeydi. Tercih noktasında da anne ve babamız nereyi isterse orayı tercih ederdik. Sevgili öğrenciler ülkemizin şuandaki durumunu çok iyi bilmemiz lazım. Ona göre çalışmamız lazım. Ülkemizin ilerlemesi ve gelişmesi için içerdeki ve dışarıdaki düşmanları çok iyi tanımamız lazım. Ona göre kendimizi çok iyi yetiştirmeliyiz” ifadelerini kulandı.
Konuşmaların ardından Üniversitesi tanıtım ve tercih günleri” açılışı yapıldı. Açılışn ardından porotokol üyeleri ve öğrenciler üniversitelerin stantlarını gezerek bilgi aldı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber