EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İki şehidin ismi Salihli’deki parklarda yaşayacak

Salihli Belediye Meclisi tarafından Şehit Özel Harekat Polis Memuru Nedim Erbay ve Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Metin Uygun’un isimleri, ilçede bulunan iki parka verildi.

Eklenme:06.12.2018 / 13:41          Güncelleme:06.12.2018 / 13:41
Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında toplanan belediye meclisi ilçede yaşayan şehit aileleri tarafından Batman’da Eylül 2015’de terör örgütünün bombalı saldırısı sonucu şehit olan 47 yaşındaki Özel Harekat Polis Memuru Nedim Erbay’ın ismini Yörük Mahallesi’ndeki isimsiz parka verirken, 1994 yılında Şırnak/Uludere’de şehit düşen Metin Uygun’un ismini de Dedetaşı Mahallesi’ndeki parka verdi. Grup sözcülerinin tek tek söz alarak, iki parka şehit isminin verilmesinin yerinde bir karar olduğunu dile getirdi.
Talebin ilçede yaşayan şehitlerin ailelerinden geldiğini, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından da meclis gündemine taşındığını belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak daha öncede şehitlerin isimlerini parklara verdiklerini ifade etti. Başkan Kayda, "Bu vatan için canını veren evlatlarımızın ismini yaşatmamız gerekiyor. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Şehitlerimizin ismi ailelerinin yaşadıkları evleri karşısındaki parklarda yaşayacak " dedi.
Dedetaşı Mahallesi’ndeki parka Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Metin Uygun, Yörük Mahallesi’ndeki parka da Şehit Özel Harekat Polis Memuru Nedim Erbay ismi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber