EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Mardin’de birlik beraberlik için dua etti

Diyanet İşleri Başkanı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mardin’de İl Emniyet Müdürlüğünde güvenlik güçleriyle bir araya gelerek dua etti.

Eklenme:06.12.2018 / 21:04          Güncelleme:06.12.2018 / 21:04
Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde asker ve polislerle birlikte yatsı namazını kılan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ardından güvenlik güçleri ile birlikte yemeğe geçerek Türkiye’nin birlik bütünlüğü için dua etti. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Şube Müdürlüğündeki programa Mardin Valisi Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve şube müdürleri katıldı. Yatsı namazını Özel Harekât polisleri ile birlikte kılan Prof. Dr. Erbaş namazın ardından yemeğe katılarak güvenlik güçleri ile birlikte ülkenin birlik ve bütünlüğü için dualar etti.
Diyanet İşleri Prof. Dr. Ali Erbaş, “Vatanımızı milletimizi hainlerin ihanetinden düşmanların tuzaklarından muhafaza eyle Allah’ım. Dumlupınar’dan Sakarya’ya, 15 Temmuzdan günümüze kadar vatan millet uğruna şehit olanlarımıza rahmet eyle Allah’ım. Senin rızan için, Vatan millet için çarpışırken terör örgütleri ile mücadele ederken gazi olmuş kardeşlerimize ahirete intikal etmiş olanlara rahmet eyle hayatta olanlara sağlıklı ömür nasip eyle. Askerimizi polisimizi bütün güvenlik güçlerimize başarılar nasip eyle Allah’ım” diyerek dua etti.
Yemekte yaptığı konuşmada Prof. Dr. Erbaş, “Biz inancımızın başlangıcından bu yana memleketimizin her karış toprağının çok önemli olduğunu bilenlerdeniz. Askere giderken annelerimiz, yakınlarımız giden askerlerimizi dualarla gönderir, dualarla karşılarız. O nedenle diyorum ki birlik ve beraberlik içinde birbirimizi severek yaşamaya devam edeceğiz. Vatan, millet aşkı ile nerede görev yapıyor olursak olalım. Askerimizi sınırda ve boylarında polisimiz şehirde, bizler en ucra köşelerde görev yapıyor, bizler Diyanet İşleri Başkanlığı personeli imamlar, müezzinler, olarak beraberce aynı amaca doğru hareket ediyor, çalışıyoruz. Bu birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece inşallah vatanımızda, milletimizde bayrağımızda ilelebet payidar olacaktır. Cenab-ı Hak birlik beraberlimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Onlar tuzak kurarlar Allah da onların tuzağını bozmak için planlar yapar. Biz elimizden gelen her türlü tedbiri alarak, milletimizin, şanlı ordumuz polisimizin gayreti ile dualarımızla birliğimizi beraberliğimizi devam ettireceğiz. Rabbim hepimizi muhafaza eylesin" diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber