EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Turgutlu Belediyesi’nden işçi maaşlarına zam

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, belediye ile Mahalli İdareler Sendikası (MİS) arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı

Eklenme:08.02.2019 / 10:24          Güncelleme:08.02.2019 / 10:24

MANİSA (AA) - Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, belediye ile Mahalli İdareler Sendikası (MİS) arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.

Turgutlu Belediyesi aşevinde işçilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Turgay Şirin, kısıtlı imkanlarla Turgutlu’ya büyük hizmetler kazandırdıklarını, gelirlerinin düşmesine rağmen personele yüzde 30 ile 35 arasında değişenanlarla zam yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Şirin, şöyle konuştu:

5 yıllık görev sürem boyunca emeğini alın teriyle yoğurarak evlerine ekmek götüren sizlerle çalışmaktan gurur duyuyorum. 5 yıldır Turgutlu halkına mesai mefhumu gözetmeden hizmet vermenin gururunu sizlerle paylaşıyorum. Yeni yılla birlikte sendikalarımızla belediyemizi zan altında bırakmayacak ve sizlerin de haklarına koruyacak şekilde görüşmelerimizi sürdürdük.

Nihayetinde hiçbir mağduriyet yaşamamanız aksine tamamen sizlere fayda sağlanacak mutabakata vardık. Kamu kurum ve kuruluşları ile mahalli idare şirketlerinde hizmet alım sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrosuna alınmasını öngören 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23 ve 24.cü maddeleri uyarınca geçişi yapılan siz değerli çalışanlarımıza da yüzde 30-35anında zam yaptığımızı bir kez daha müjdelemek istiyorum.Geriye dönük haklarınızı önümüzdeki maaşlarınıza yansıtarak, geriye dönük haklarınızı vereceğiz. Asgari ücret zammından doğan farkları belediyemizin imkanları doğrultusunda bu aydan itibaren bordronuzda göreceksiniz. Ananızın ak sütü gibi helal olsun.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber