EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Manisada hayat veren ellerden kan bağışı

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT-DER) Manisa İl Başkanlığı Kızılay’ın kan ve kök hücre bağışı kampanyasına destek verdi

Eklenme:08.02.2019 / 13:20          Güncelleme:08.02.2019 / 13:20

MANİSA (AA) - Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT-DER) Manisa İl Başkanlığı Kızılay’ın kan ve kök hücre bağışı kampanyasına destek verdi.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT-DER) Manisa üyeleri, Şehzadeler Dilaver Vardarer kan alma biriminde toplanarak, “Hayat veren ellerden şifa bekleyen yüreklere” sloganıyla kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Bağış sonrası açıklama yapan ATT-DER Genel Başkan Yardımcısı Alime Kocabey, kan ve kök hücre bağışının önemine dikkati çekerek tüm vatandaşlara kampanyaya destek vermeleri konusunda çağrıda bulundu.

Kocabey, Türk Kızılayına desteklerinin her zaman devam edeceğini belirterek Bizler farkındalık oluşturmak için buradayız. 18-65 yaş arası herkes kan verebilir. Kızılay’a düzenli kan bağışçısı sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Çünkü ülkemizde her dört saniyede bir ünite kana ihtiyaç var. Türk Kızılayına geleneksel hale getirdiğimiz desteklerimiz her zaman devam edecektir. Ayrıca kök hücre bağışı ile de lösemili hastalarımıza umut olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Türk Kızılayı Şehzadeler ilçesi Dilaver Vardarer Kan Alma Birimi sorumlusu Dr. Ayhan Öteyüzoğlu da duyarlılıkları dolayısıyla dernek üyelerine teşekkür etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber