EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Bu söz İzmiri uyuttuklarının itirafıdır

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyerin İzmir uyuyan bir güzel

Eklenme:11.02.2019 / 11:08          Güncelleme:11.02.2019 / 11:08

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyerin İzmir uyuyan bir güzel. Öperek uyandıracağız, silkeleyeceğiz sözlerine ilişkin, 20 yıldır buradasınız. Kim uyuttu İzmir’i? Bu söz İzmir’i uyuttuklarının itirafıdır. değerlendirmesinde bulundu.

Zeybekcinin basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Sivas Güneykayalılar Derneğinin Karabağlar’daki etkinliğine katılan Zeybekci, Soyerin sözlerinin İzmirliler tarafından iyi irdelenmesi gerektiğini belirtti.

İzmirde yıllardır CHP’li belediye başkanının görevde olduğunu hatırlatan Zeybekci, Soyerin bir açıklamasında İzmir için İzmir uyuyan bir güzel. Öperek uyandıracağız, silkeleyeceğiz sözlerini kullandığını aktardı. Zeybekci, 20 yıldır buradasınız. Kim uyuttu İzmir’i? Bu söz İzmir’i uyuttuklarının itirafıdır. ifadesini kullandı.

Zeybekci, Soyerin terör örgütünü, eylemlerini hiç kınamayan HDPlilerin yanında yer alarak, Sura gidemediği için üzüntüsünü dile getirdiğini savunarak, şöyle devam etti:

Benim adaylığım 27 Kasımda açıklandı. Aziz Kocaoğlu, adaylığıma ilişkin iyi bir devlet adamıdır, doğru, dürüst biridir, hayırlı olsun yorumunda bulundu. Yenilenmek lazım diyerek belediye başkanı adayı olmayacağını açıkladı. Bana karşı aday olma gereğini duymadı. Siyaseten ayrı partilerdeyiz bir mahsur görmedi. Kocaoğlu, CHP İzmir adayının belirlenmesi öncesi adaylığını tekrar koydu. Belediye başkanı olmak için değil, birine karşı İzmiri teslim etmenin riskli olduğunu gördüğünden adaylığını koydu.

Hükümetin İzmire az destek verdiği yönündeki eleştirilere de değinen Zeybekci, Türkiyede tüm belediyelere kişi başına bütçe gelirlerinden pay verildiğini anımsattı.

Zeybekci, İzmire bütçeden gelen kişi başına gelir, Türkiyede Kocaeliden sonra ikinci sırada. İstanbul ve Ankara, İzmirin çok altında. Komşu iller Aydına, Denizliye gönderilen İzmire gönderilenin yarısından az, yüzde 40 seviyesinde. İddiamda yanlış varsa çıksınlar söylesinler, huzurunuzda söylüyorum anında adaylığı bırakırım. ifadesini kullandı.

Açıklamada, Nihat Zeybekcinin Karabağlarda Ege Muşlu İşadamları ve Girişimciler Derneği toplantısına katıldığı, AK Partili sandık müşahitleriyle bir araya geldiği belirtildi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber