EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Alanar Meyveden denizaşırı iş birliği

Tekfen Tarım kuruluşu Alanar Meyve, Perulu meyve üreticisi La Kiarita ile siyah incirin pazarlanması için sözleşme imzaladı

Eklenme:12.02.2019 / 08:49          Güncelleme:12.02.2019 / 08:49

İSTANBUL (AA) - Tekfen Tarım kuruluşu Alanar Meyve, Perulu meyve üreticisi La Kiarita ile siyah incirin pazarlanması için sözleşme imzaladı.

Tekfen Tarımdan yapılan açıklamaya göre, son 3 yılın siyah incir ihracat şampiyonu Alanar Meyve, Berlinde düzenlenen Fruit Logistica Fuarında, Perulu meyve üreticisi La Kiarita ile siyah incirin pazarlanması konusunda anlaştı.

Alanar Meyve böylece, 365 Gün İncir Projesi kapsamında inciri dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine kesintisiz ulaştırmak için önemli bir adım attı.

Anlaşma kapsamında Perunun prestijli meyve üreticilerinden La Kiarita firması, Alanar için siyah incir üretimi yapacak. Alanar Meyve, anlaşma sayesinde, Bursa siyah inciri hasat sezonu bitse bile yılın tamamında tüm dünyaya siyah incir satışı yapabilecek.


- Üretimdeki mevsimsel boşluktadan kalktı


Açıklamada görüşlerine yer verilen Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Alanar Meyvenin alanındaki liderliğine işaret ederek, Anlaşmayla dünya piyasaları için tedarik süremizi 120 günden 365 güne çıkartarak liderliğimizi perçinliyoruz. ifadesini kullandı.

Avrupa, Uzak Doğu, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Avrupa dahil olmak üzere yılda 2 bin tondan fazla taze incir ihraç ettiklerini belirten Gigin, Perulu şirket ile yapılan anlaşmayla üretimdeki mevsimsel boşluğuntadan kalktığını ve önemli bir rekabet avantajı elde ettiklerini vurguladı.

Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce de üretim ve satışını gerçekleştirdikleri tüm yaş meyve çeşitleri için global anlamda her türlü fırsatı değerlendirmeye açık olduklarını kaydederek, Bugün siyah incir için, Türkiye’den ihraç ettiğimiz miktarları yüzde 20 takviye edecek bir sözleşmeye imza attık. Benzer anlaşmaları, dünyanın farklı yerlerinde farklı ürünler için de yapabiliriz. değerlendirmelerini yaptı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber