EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Terimin tehdit edilmesi ve bilgilerinin sızdırılmasına ilişkin davalarda karar

İzmirin Çeşme ilçesinde, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terime hakaret ettiği, tehditte bulunduğu ve kişisel bilgilerini hukuka aykırı şekilde elde ederek yaydığı suçlamalarıyla hakkında iki ayrı dava açılan Selahaddin Aydoğduyla ilgili karar verildi

Eklenme:12.02.2019 / 10:34          Güncelleme:12.02.2019 / 10:34

İZMİR (AA) - İzmirin Çeşme ilçesinde, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terime hakaret ettiği, tehditte bulunduğu ve kişisel bilgilerini hukuka aykırı şekilde elde ederek yaydığı suçlamalarıyla hakkında iki ayrı dava açılan Selahaddin Aydoğduyla ilgili karar verildi.

Çeşme 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanık Aydoğdu ve taraf avukatları hazır bulundu. Terim, duruşmaya katılmadı.

Terimin kişisel bilgilerini basın mensuplarına verdiğine ilişkin suçlamayı kabul etmeyen Aydoğdu, ifade tutanağı olan o belgede kendisinin de bilgilerinin olduğunu söyleyerek, Eğer gazetecilere bu belgeleri vermiş olsaydım, bunu inkar etmezdim. Bu suçtan beraatimi istiyorum. dedi.

Bu davanın konusu olmamakla birlikte 15 Temmuz 2017de iş yerinin basılmasına ilişkin Terime takipsizlik verildiğini, buna itiraz ettiğini söyleyen Aydoğdu, Sonuçta gece yarısı Terim tarafından iş yerim basıldı. Olaydan mağdur oldum. Soruşturmayı yürüten savcı, iş yerimin halka açık bir yer olduğu için burada bir suç unsuru görmemiş. O olay nedeniyle sürekli duruşmalara gittim, geldim. mağdurum. ifadelerini kullandı.

Olayın ardından gazetecilere yaptığı açıklamalarda Terimle ilgili söylediği sözlerin arkasında olduğunu, bundan pişmanlık duymadığını söyleyen Aydoğdu, ceza verilip verilmemesi konusunda takdiri mahkemeye bıraktığını ifade etti.

Hakim, Kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme ve yayma suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdığı Aydoğdunun bu cezasını erteledi.

Aydoğdunun hakaret suçundan beraatine karar veren hakim, sanığı tehdit suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

- Olay

İzmirin Çeşme ilçesindeki Alaçatı Mahallesinde, 15 Temmuz 2017de, Selahaddin Aydoğdu, dönemin A Milli Futbol Teknik Direktörü Fatih Terim ile kendi restoranında tartışmış, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Terimin Aydoğduyu darbettiği, eğlence merkezinin sahibi E.Önün ise P.Z.Çye hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu iddia edilmişti.

Aydoğduyu darbettiği iddiasıyla basit yaralama suçundan hakkında dava açılan Fatih Terime 3 bin lira para cezası verilmiş, hakaret suçundan hakkında beraat kararı verilen sanık E.Ö. hakkında ise tehdit suçundan 720 lira adli para cezasına hükmedilmişti.

Olayın ardından gazetecilere açıklama yapan Aydoğdu hakkında, Terime ait kişisel bilgileri hukuka aykırı olarak elde ettiği ve basın mensuplarına verdiği, tehdit ve hakarette bulunduğu suçlamalarıyla iki ayrı dava açılmıştı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber