EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Mesleki eğitime önem veriyoruz

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, mesleki ve teknik eğitimin ülke için büyük öneminin bulunduğunu belirterek, İsraf edilecek, çocuklarımızın geleceğini darmadağın edecek, bir öğrenciyi dahi dışarıda bırakacak bir yol izleyemeyiz açıklamasında bulundu

Eklenme:12.02.2019 / 10:52          Güncelleme:12.02.2019 / 10:52

İZMİR (AA) - İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, mesleki ve teknik eğitimin ülke için büyük öneminin bulunduğunu belirterek, İsraf edilecek, çocuklarımızın geleceğini darmadağın edecek, bir öğrenciyi dahi dışarıda bırakacak bir yol izleyemeyiz açıklamasında bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Yahşi, Mesleki Eğitimin Tanıtılması, Mesleki Eğitime Yönlendirme ve Rehberlik Çalışmalarını İzleme ve Değerlendirme toplantısına katılarak konuşma yaptı.

Yahşi, İzmirde mesleki eğitimde yüzde 57yi aşmayı hedeflediklerini, meslek liselerinin sorunlarını çözme konusunda çalışmalarını hızlandırdıklarını kaydetti.

Yahşi, Özellikle mesleki eğitimle ilgili döner sermayemizden gelen rakam ve nitelikli okullarımız sayesinde güçlü meslek liselerimiz var. Dezavantajlı, fiziki ihtiyaçları olan bölgelere yönelik de yeni düzenlemeler yapacağız dedi.

Mesleki eğitim liselerine giden öğrencilerin sektörün önemli saç ayağı olduğunun altını çizen Yahşi, Mesleki ve teknik eğitimin ülkemiz için önemini, hassasiyetini biliyor ve inceliyoruz. İsraf edilecek, çocuklarımızın geleceğini darmadağın edecek, bir öğrenciyi dahi dışarıda bırakacak bir yol izleyemeyiz ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber