EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmire üç yeni şehir projesi

AK Partinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekci, kent merkezindeki konut baskısını azaltacak ve dar gelirlinin konut sahibi olmasını sağlayacak yeni şehir projelerini açıkladı

Eklenme:12.02.2019 / 11:56          Güncelleme:12.02.2019 / 11:56

İZMİR (AA) - AK Partinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekci, kent merkezindeki konut baskısını azaltacak ve dar gelirlinin konut sahibi olmasını sağlayacak yeni şehir projelerini açıkladı.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekcinin basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, İzmirdeki çarpık yapılaşma ve yeni konut ihtiyacının çözümüne yönelik çalışma kapsamında kentin kuzey, doğu ve güneyinde 3 yeni yerleşim merkezi oluşturulması öngörülüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zeybekci, 150-250 bin arası nüfusun yaşayacağı yeni yerleşim alanlarının şehir merkezini rahatlatacağını belirterek, Altyapısıyla, sosyal donatılarıyla, yeşil alanlarıyla okulu ve camisiyle çekim merkezi olacak yeni yerleşim yerlerinde şehir merkezindeki tüm imkanlar olacak. Burada yaşayanların, gerek toplu ulaşımla gerekse özel araçlarıyla hızlı şekilde kent merkezlerine ulaşımını sağlayacak alt yapılar tamamlanacak. Uygun finansman sistemiyle dar gelirli vatandaşlarımızın da konut sahibi olması sağlanacak ifadelerini kullandı.

Zeybekci, kentsel dönüşüme de önem verdiklerini vurgulayarak çözüm odaklı, yerinde dönüşüm projeleriyle bu konuyu kent gündeminden çıkaracaklarını ifade etti. Denizli’de belediye başkanlığı döneminde yaptığı çalışmaları örnek gösteren Zeybekci, şunları kaydetti:

“Denizli Aktepe bölgesinde 10 bin konut yaptım da geldim. Ortasına da 700 dönüm park yaptım. Arkamızdan hakkını helal etmeyen bir kişi yoktur. Kendi mahallelerinde dönüşüm yaptık. Kentsel dönüşümde bir tek vatandaşın mağdur olmasına müsaade etmeyiz. Kentsel dönüşüm işi, bu şehrin asıl sahibi milletin oylarıyla ismen seçilen büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarıdır.”

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber