EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Alperen Sakinin ölümüne ilişkin temyiz davasında karar

İzmirin Çiğli ilçesinde okul servis minibüsünde unutulmasının ardından hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakinin ölümüne ilişkin Karşıyaka 2

Eklenme:12.02.2019 / 15:28          Güncelleme:12.02.2019 / 15:28

İZMİR (AA) - İzmirin Çiğli ilçesinde okul servis minibüsünde unutulmasının ardından hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakinin ölümüne ilişkin Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesince karara bağlanan davanın temyiz duruşmasında karar verildi.

İzmir Adliye Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Taner İşgören, tutuksuz sanıklar Yurdagül İşgören, Bekir Gül, Arzu Gülmez, Ahmet Somun, Dilara Kamberler ile müştekiler Buket ve Serkan Sakin, taraf avukatları, İzmir Barosu Başkanlığını temsilen avukatlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen katıldı.

İddia makamı, geçen duruşmada verdiği mütalaasında bir değişiklik olmadığını belirtti.

Tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) duruşmaya katılan Taner İşgören, böyle bir olayın yaşanmasını istemediğini dile getirerek, bir baba olarak yaşanan olay nedeniyle üzüntü duyduğunu söyledi.

Sakin ailesine başsağlığı dileyen İşgören, bir şoför olarak olayda sorumluluğunu yerine getirdiğini savundu.

Söz alan Serkan Sakin, Neden ilk duruşmada başsağlığı dilemedi? diye soru sorduğu İşgörenin bu dileğinde samimiyet görmediğini ifade ederek, Geçtiğimiz günlerde aracımı muayeneye götürdüğüm yerde biri ile tanıştım. O arkadaşın çocuğu, Alperenin öldüğü kreşe gidiyormuş. Oğlumun olayından 6 ay önce onun çocuğu darp edildiği ve şiddet gördüğü için çocuğunu kreşten aldığını söyledi. Kendisi burada tanık olarak dinlenebilir. dedi.

Anne Buket Sakin ise aylar geçmesine rağmen çocuğunun nasıl öldüğüne ilişkin net bir bilgiye sahip olmadığını belirterek kamera kayıtlarının incelenerek Alperenin ölümünün nasıl gerçekleştiğine dair ayrıntılarıntaya çıkmasını istedi.

Kreş sakini Yurdagül İşgören de olay günü kreşe gelen emniyet mensuplarına kamera kayıtlarını verdiğini iddia ederek, bu konuda kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini savundu.

Gerçek neysetaya çıksın artık. Alperenin annesi de vicdanen rahatlasın, ben de vicdanen rahatlayayım. diyen Yurdagül İşgören, gerçeğintaya çıkması için kendisinden istenen her talebi karşılayacağını beyan etti.

Son sözleri sorulan sanıklar, beraat talebinde bulundu.

- Servis şoförü tahliye edildi

Mahkeme heyeti, bilinçli taksirle ölüme neden olma suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezası alan servis şoförü Taner İşgörenin tahliyesine karar verdi.

Aynı suçtan 5 yıl ceza alan Yurdagül İşgörenin cezasını 7 yıl 6 aya çıkaran heyet, Dilara Kye aynı suçtan 5 yıl, Arzu Gye taksirle ölüme neden olma suçundan 2 yıl 6 ay, Bekir Gye 3 yıl 20 gün, Ahmet Sye ise suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçuna azmettirme suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

- Olay

Çiğli ilçesinde, 15 Ağustos 2017de anaokuluna gitmek için sabah evinden alınan ancak unutulduğu okul servis minibüsünde baygın bulunan 3 yaşındaki Alperen Sakin, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

19 Temmuzda görülen karar duruşmasında, Taner İşgörene bilinçli taksirle ölüme neden olma suçundan 9, servis görevlisi tutuksuz sanık Dilara Kamberlere bilinçli taksirle ölüme neden olma suçundan 9, anaokulu sahibi Yurdagül İşgörene bilinçli taksirle ölüme neden olma suçundan 5, usta öğretici tutuksuz sanık Arzu Gülmeze taksirle ölüme neden olma suçundan 6, tutuksuz sanık okul müdürü Bekir Güle taksirle ölüme neden olma suçundan 5, Ahmet Somuna suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçuna azmetttirme suçundan 5 yıl hapis cezası vermişti.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesi heyeti, geçen celse tutuklu yargılanan anaokulu sahibi Yurdagül İşgörenin tahliyesine karar vermişti.

Dosya kapsamında tek tutuklu olarak servis şoförü Taner İşgören kalmıştı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber