EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Sezai Temellinin batıda kaybettireceğiz açıklaması

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temellinin Cumhur İttifakının adaylarına yönelik, batıda kaybettireceğiz şeklindeki açıklamasına ilişkin, Bu strateji sadece AK Partiye karşı bir strateji değil ülkemizin menfaatlerinin de aleyhine bir stratejidir

Eklenme:15.02.2019 / 18:45          Güncelleme:15.02.2019 / 18:45

AYDIN (AA) - AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temellinin Cumhur İttifakının adaylarına yönelik, batıda kaybettireceğiz şeklindeki açıklamasına ilişkin, Bu strateji sadece AK Partiye karşı bir strateji değil ülkemizin menfaatlerinin de aleyhine bir stratejidir. dedi.

Özmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temellinin, partisinin grup toplantısında yaptığı Kürdistanda kazanacağız, batıda da AKP ve MHPye kaybettireceğiz. şeklindeki açıklamalarını, CHP ve İYİ Partiye oy verecek vatandaşların iyi düşünmesi gerektiğini söyledi.

Cumhur İttifakının, milletin gözü önünde kurulduğuna dikkati çeken Özmen, Derdimiz milletimize hizmet etmektir. Oysa diğer ittifakın paydaşlarından HDP, her ne kadar İYİ Parti ve CHP Bizim müttefikimiz değil dese de açık bir şekilde Millet İttifakının stratejisinitaya koymaktadır. Bu bakımdan HDPnin olduğu bir ittifaktaki partilere oy vermeyi düşünen değerli Aydınlı hemşehrilerimizin düşünmelerini istiyorum. Çünkü bu strateji sadece AK Partiye karşı bir strateji değil, ülkemizin menfaatlerinin de aleyhine bir stratejidir. ifadesini kullandı.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan da Türk milletinin tak akıl ve güçlü bir milli şuur ile oluşturduğu Cumhur İttifakının, 31 Mart yerel seçimlerine beka vurgusuyla baktığını anımsattı.

HDPnin, Millet İttifakınıntağı olduğunu savunan Pehlivan, şöyle devam etti:

Beyinleri ipotekli, Kandil dilli, Pensilvanyadan destekli HDP-İP-CHP ittifakının tehlikesine işaret ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. 31 Martın sadece mahalli idareler yönetim seçimi olmadığı ve zillet ittifakının gizlenen niyetleri, Kandil sözcüsünün konuşmasında ayan beyantaya çıkmıştır. HDP, terör örgütü PKKnın ta kendisidir ve CHP-İP ile zillet ittifakının birtağıdır. Bizleri ve kendilerinin karanlık tarihini şaşırtmayan bu konuşma, HDPnin zillet ittifakıtağı olduğunun en büyük delillerinden biridir. HDP, İP, CHPnin kurduğu ittifakın saklanacak bir tarafı kalmamıştır ve yüce Türk milletimizin gözünden kaçmayacaktır.

Yerel seçimlerin, beka ile bela arasındaki seçim olacağını ileri süren Pehlivan, Cumhur İttifakı, bir iktidar ve koalisyontaklığı değil, seçim iş birliğidir. Türkiyenin aydınlık yarınlarına yapılmış akılcı bir yatırımdır. Cumhur İttifakı, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra kalıcı olacak ve siyaset hayatımıza kazandırdığı yeni kuvvetli dinamiklerle Türkiyenin önümüzdeki yıllarını da şekillendirecektir. Cumhur İttifakı, 21. yüzyılın lider ülke Türkiyesini kurma yolunda atılmış sadece isabetli bir siyasi adım değil, aynı zamanda diplomatik, sosyolojik ve kültürel dayanakları bulunan kalıcı bir milli mutabakat projesidir. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber