EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

CHPden istifa eden Acar DSPden aday oldu

CHPden istifa eden Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, DSPden adaylığını açıkladı

Eklenme:16.02.2019 / 15:32          Güncelleme:16.02.2019 / 15:32

MUĞLA (AA) - CHPden istifa eden Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, DSPden adaylığını açıkladı.

Acar, DSPnin Marmariste Tepe Mahallesindeki seçim merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, 2018 yılı kesinleşmiş bütçelerinin 78 milyon olduğunu, yılda 15-20 milyon yatırım yaparak hizmetleri gerçekleştirirken Muğla Büyükşehir Belediyesinin geçmişte aynı partiden oldukları halde hizmet getirmediğini, yatırım yapmadığını iddia etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin Marmarise 170 milyon lira yatırım yaptığı yönündeki ilanlarının gerçeği yansıtmadığın ileri süren Acar, Biz Marmariste yatırım görmedik. Siz yatırım gördünüz mü Marmariste? Bu para nereye gitti, hesabını soracağız. Muğla Büyükşehirden destek almadık. 5 yıl boyunca içimiz kan ağladı. Ama bunu değiştireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanının her yeri dizayn etme egosu yüzünden maalesef haksızlığa uğradık. Marmarise darbe yapıldı. diye konuştu.

Seçimin sonucunu halkın belirleyeceğini, Karaoğlanın DSPsinden 31 Mart seçim zaferini yaşamanınını içtiğini dile getiren Acar, şöyle devam etti:

Genellikle halk arasında konuşulur. Merkezi yönetim turizmi sevmiyor mu? Düşmanlığı mı var diye? Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, neden Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi dünyanın gözde turizm kenti başkanına bir Merhaba demez, oturup bir çay içmez. CHP Genel Merkezi sıkıntıları bilmesine rağmen Osman Gürünü tercih etti. Sorun yaşadığımız Muğla genelinde Osman Gürün ağabeylik yapamadı. Biz de ağabeyi değiştiriyoruz.

Acar, final zamanına geldiklerini, Gürüne gereken dersi milletle birlikte vereceklerini savundu.

CHPyi 54 yıl sonra Marmariste iktidara taşıdıklarına dikkati çeken Acar, Bülent Ecevite de boynumuzun borcu var. Daha alana yeni indik, ringe yeni çıktık. dedi.

Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Adayı Behçet Saatcı da Muğladaki dayatmaya karşı başkaldırı hareketi başlattıklarını dile getirdi.

Muğlanın Ankaradan değil Muğladan yönetilmesi gerektiğini belirten Saatcı, Muğlayı, Ankaradaki siyaset baronları mı yönetir 31 Mart akşamı hep beraber göreceğiz. Bir kilometrelik yol yapıp 11 tane resim dikip belediye başkanı reklamı yapılmaz. ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından adaylar beyaz güvercin uçurdu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber