EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

1 Nisan sabahı çok daha güzel bir Türkiyeye uyanacağız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İnşallah Sayın Bahçeli’nin deyimiyle zillet, bizim deyimimizle de illet ittifakı seçimlerde yenilecek ve 1 Nisan sabahı çok daha güzel bir Aydın ve Türkiyeye uyanacağız

Eklenme:16.02.2019 / 15:31          Güncelleme:16.02.2019 / 15:31

AYDIN (AA) - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İnşallah Sayın Bahçeli’nin deyimiyle zillet, bizim deyimimizle de illet ittifakı seçimlerde yenilecek ve 1 Nisan sabahı çok daha güzel bir Aydın ve Türkiyeye uyanacağız. dedi.

Pakdemirli, kentteki programları kapsamında Aydın Ekonomi Kulübünün açılışını gerçekleştirdi, Kuşadasında AK Partinin Gönüller Buluşması toplantısına katıldı.

Pakdemirli, konuşmasında Türkiyenin koalisyonlarla iyi yönetilmediğini, koalisyon dönemlerinde vatandaşların kuyruklara mahkum olduğunu belirterek, Şimdi tanzim satışlarımızı, 2, 3-5 dakikalık kuyruklarımızı eleştirenler o dönemlerde her şeyi kuyruklarla satıyordu. Bir depo benzin almaya kalktığınızda geceden sıraya giriyordunuz. Ertesi gün şanslıysanız arabanıza bir depo benzin alıyordunuz. diye konuştu.

Türkiyenin Turgut Özalla koalisyon prangalarını kırmasına rağmen 90’lı yıllarda yeniden bu prangaların eline düştüğünü, 2000li yıllarla AK Parti iktidarının geldiğini anlatan Pakdemirli, 16 yıldır da ülkenin istikrarlı şekilde kalkındığını söyledi.

Cumhur İttifakının pazara kadar değil, mezara kadar süreceğini dile getiren Pakdemirli, şöyle konuştu:

Türkiye’de beka problemini anlayan iki parti var. Biri AK Parti, diğeri de MHP. Bunun dışındaki bütün partiler ya bu işi anlamadılar ya da anlamamazlıktan geliyorlar. Toplum gereken dersi verecektir. Bu birliktelik pazara kadar değil, mezara kadar olacaktır. İnşallah Sayın Bahçeli’nin deyimiyle zillet, bizim deyimimizle de illet ittifakı karşımızda seçimlerde yenilecek ve 1 Nisan sabahı çok daha güzel bir Aydın ve Türkiyeye uyanacağız.

- Kendi reklamlarına harcasınlar

Termalin, turizmin ve tarımın konuşulacağı Aydında çöp, çamur ve çukur siyasetinin konuşulduğunu belirten Pakdemirli, Aydınlıların doğru seçim yapacağını, projesi olanla olmayanı ayıracaklarını söyledi.

Belediye başkanını seçerken aslında o şehre bir CEO seçiyoruz. diyen Pakdemirli, şöyle konuştu:

Belediye başkan adayımız özel sektörden geliyor. Şehri yönetecek kabiliyette birini seçiyor olmanız lazım. Bu zamana kadar 3 tane adamı idare etmemiş hatta amiyane tabirle 3 sığırı gütmemiş adamlara bu belediyeleri teslim etmeyin çünkü teslim ettiğiniz yerler sizlerin geleceği ve evlatlarınızın geleceği olacaktır.

Kuşadasında çeşmelerden tuzlu su aktığını, bu sorunu çözemeyenlere belediyenin teslim edilmemesi gerektiğini belirten Pakdemirli, CHP’nin böyle bir derdi yok. Bunların derdialara gitsinler, kazansınlar, otursunlar, yesinler, içsinler ve paraları kendi reklamlarına harcasınlar. İzmir’de de aynı haltı yapıyorlar. ifadelerini kullandı.

- Menderes ailesinin dostu

Merhum Başbakan Adnan Menderes Yassıadadayken oğlu Aydın Menderesin veliliğini babası Ekrem Pakdemirlinin üstlendiğini dile getiren Pakdemirli, Ben böyle bir ailenin evladı olduğum için ve bunu Aydın’da söylediğim için gurur duyuyorum. Menderes ailesinin bir dostu olarak Lütfen Menderes’i düşünün, milletin iradesine yapılan kasıtları düşünün, Cumhur İttifakının yanında olun. diyorum. şeklinde konuştu.

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş da kentte coşkunun artarak devam ettiğini belirterek, Her yerde bir heyecan var. 31 Mart akşamı Aydın’da bir destan yazacağız, bu destanı tüm Türkiye konuşacak. Bu ilin kaybolan yıllarını telafi etmek için yollara çıktık. Bunu da hep birlikte başaracağız. değerlendirmesinde bulundu.

Programda AK Partili milletvekilleri de konuşma yaptı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber