EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Akdeniz’in öncü kenti olacağız

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İzmiri Akdenizin önce kenti yapacaklarını söyledi

Eklenme:17.02.2019 / 09:04          Güncelleme:17.02.2019 / 09:04

İZMİR (AA) - CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İzmiri Akdenizin önce kenti yapacaklarını söyledi.

Tunç Soyerin basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, Soyer Bornova Belediye Başkan Adayı Mustafa İduğun Çamdibindeki seçim bürosu açılışına katıldı.

Soyer, burada yaptığı konuşmada, İzmirin binlerce yıl boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapmış dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu, kentin zenginliklerinden yol çıkarak İzmiri dünyanın en gözde kentlerinden biri haline getireceklerini ifade etti.

İzmir için iki önemli aks belirlediklerini anlatan Soyer, şu ifadeleri kullandı:

Birincisi dedik ki, bu kent Akdeniz çanağının öncü kenti olabilir. Sadece Akdeniz çanağının değil dünyanın öncü kentlerinde biri haline gelebilir. Önce Akdenizin öncü kenti olacağız. Akdeniz Kentler Birliğini kurup pastayı büyüteceğiz. Bu kent bir amfi tiyatroya benziyor. Sahnesi körfez olan bir amfi tiyatro. Çok uzun yıllardır o amfi tiyatro ön sıradakilere hizmet etti. Biz perspektifi değiştireceğiz. Bu kentte bir de arka sıradakiler var. Denizi, sahneyi görmeyenler. İzmir’in pastasını arka sıradakiler ile beraber paylaşacağız.

Soyer, projelerini 26 Şubat Salı günü açıklayacaklarını belirterek, Bugünlerde projeler havalarda uçuşuyor. İktidara gelemeyeceğini bilenler çılgın projeler açıklıyor. Biz ne yapıyoruz? Çılgın değil, akıllı projeler üretiyoruz. Mesela sabah saat 6.00 ile 7.15 arası 19.00-20.00 arası toplu taşıma yüzde 50 indirimli olsa nasıl olur? Başarılı çocuklarımız toplu taşıma araçlarına ücretsiz binse iyi olur mu? Olacak. değerlendirmesinde bulundu.

Tanzim satışlarının seneler önce İzmirde TANSAŞla gerçekleştirildiğini aktaran Soyer, Aziz Kocaoğlunun başlattığı Süt kuzu projesiyle 134 bin çocuğa süt dağıtıldığını, bunu 250 bine çıkartabileceklerini anlattı.

Soyer, İzmirde mevcut 179 kilometrelik hafif raylı sistemi 466 kilometreye uzatacaklarını belirterek, İlk adımlarından biri Bornova, Halkapınar ve Buca olacak. 1 Nisan’dan itibaren yapacağımız işlerden biri de bu olacak. Kişi başına düşen 16,6 metrekare yeşil alan var bunu 30 metrekareye çıkartacağız. açıklamasını yaptı.

Bornova Belediye Başkan adayı Mustafa İduğ da etkin, verimli, birleştirici, iletişimi en yüksek olan belediyecilik anlayışını Bornova’ya getirmek için göreve talip olduğunu, Tunç Soyer’le çok uyumlu bir çalışmayla büyük projeler gerçekleştireceklerini bildirdi.Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber