EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

2 bin 200 lira almak istiyorsan CHPye oy vereceksin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Partili, MHPli belediyelerde çalışan işçi kardeşlerime seslenmek istiyorum

Eklenme:17.02.2019 / 12:04          Güncelleme:17.02.2019 / 12:04

İZMİR (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Partili, MHPli belediyelerde çalışan işçi kardeşlerime seslenmek istiyorum. Sen 2 bin 20 lira değil 2 bin 200 lira almak istiyorsan, iş güvencesi istiyorsan bu seçimlerde endişeye kapılmadan CHPye oy vereceksin dedi.

Halkapınar Spor Salonunda düzenlenen İzmir belediye başkan adayları tanıtım töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, İzmirin Türkiyenin gözbebeği, demokrasinin ve uygarlığın kalesi bir kent olduğunu, o nedenle İzmir milletvekili olmanın onurunu, gururunu yaşadığını belirtti.

Ünlü edebiyatçı Victor Hugonun İzmir bir prenses dediğini aktaran Kılıçdaroğlu, 31 Martta baharın sadece İzmire değil tüm Türkiyeye gelmesi gerektiğin ifade etti.

Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlunun kente büyük hizmetler yaptığını anlatarak, onun ayakta alkışlanmasını istedi. Kocaoğlunun 397 yıl hapisle yargılandığını ama diz çökmediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Bütün baskılara rağmen İzmire hizmet etti. Hayatını İzmire, İzmirlilere adadı. Hiç kimsenin, hiç bir belediye başkanını yapmadığı projelerin altına imzasını attı. Ankara ve İstanbulun iktidarın desteğine rağmen yapamadığı metroyu tek başına inatla, kararla yaşama geçirdi. 12 maddelik yerel yönetimlerle ilgili belge hazırladık. Demokrasi, halka hesap vermek dedik. 12 maddeyi yan yana getirdiğimizde Kocaoğlunun hayata geçirdiği maddelerdir. Diğer belediye başkanlarımız da aynı doğrulta hareket etmiştir. diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, İzmir ve İzmirlilerin tüm Türkiyeye örnek olduğunun altını çizerek, Kurtuluş Savaşının da en önemli kentlerinden biridir. Birileri kurşundan söz ediyor. Eğer bu ülkede kurşundan söz edeceksen Hasan Tahsinin kurşunundan söz edeceksin. Kalkınmanın düşünsel olarak temellerinin atıldığı yer de İzmirdir. İzmir İktisat Kongresi toplandığı zaman, ülke nasıl kalkınacak bunun hesapları yapılmış. İzmir İktisat Kongresi sadece geçmiş değil, geleceğimiz için de çok önemli hedefler belirlemiştir. ifadelerini kullandı.

Kongrede Mustafa Kemal Atatürkün yaptığı konuşmaları hatırlatan Kılıçdaroğlu, Atatürkün bilimi ve üretimi öncelemeyen toplumun gelecekte söz söyleme hakkı olmayabilir dediğini anımsattı. Kılıçdaroğlu, bugün gelinen noktada Atatürkün altını çizdiği sözlerin yeniden hatırlanmasının zorunlu olduğunu belirterek, Mustafa Kemal, İktisat Kongresinde halkın sesi hakkın sesidir der. Bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Halkın sesine kulak vermek zorundayız. dedi.

Ankara ve İstanbulda kentsel dönüşümün beceriksizce yapıldığını savunan Kılıçdaroğlu, İzmirde Kocaoğlunun insanlara sizin garantiniz İzmir Büyükşehir Belediyesi olacak sözünü verdiğini, yeni belediye başkanının da aynı süreci yürüteceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, Dünya Bankasının Londrada düzeldiği bağımsız kentler konulu toplantısında İzmir Büyükşehir Belediyesinin tarımda yaptığının örnek gösterildiğini anlatarak, Şimdi tanzim satış diyorlar. Onlar 1970lerde kaldı. Yıl 2019. Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız, kırsal kesimle kent arasındaki ilişkiyi nasıl yapmak istiyorsanız geleceksiniz Aziz Kocaoğlundan ders alacaksınız. O size tüm ayrıntıları anlatacak. diye konuştu.

İzmirde son 10 yılda üretici kooperatifleri sayısının yüzde 161, kooperatiflerde çalışan sayısının yüzde 616, 2007 - 2016 arasındaki kooperatif ciro artışının yüzde 658 olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, Türkiyede tarım gerilerken İzmirde tarımın yıllıktalama yüzde 7,5 büyüdüğünü bildirdi. Kılıçdaroğlu, İzmirde kırsalda kimsenin açım demediğini ama Türkiyedeki çiftçilerin perişan halde olduğunu ifade ederek, kırsalla kent arasında sağlıklı ilişki kurulması gerektiğini dile getirdi.

- Bize bunu yapamazsınız diyorlardı

CHPli belediyelerde 1 Ocaktan itibaren asgari ücretin 2 bin 200 lira olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

AK Partili, MHPli belediyelerde çalışan işçi kardeşlerime seslenmek istiyorum. Sen 2 bin 20 lira değil 2 bin 200 lira almak istiyorsan, iş güvencesi istiyorsan bu seçimlerde endişeye kapılmadan CHPli adaylara oy vereceksin. Seni 2 bin 20 liraya mahkum eden anlayışa izin vermeyeceksin. Bize bunu yapamazsınız diyorlardı. İşçi kardeşim eğer en az 2 bin 200 lira almak istiyorsan, 1 Ocaktan 1 Nisana kadar aradaki farkı da almak istiyorsan CHPli belediye gideceksin oyunu vereceksin. CHPli belediyeler sosyal adaleti sağlayan belediyelerdir.

Tanzim satış mağazalarının konuşulduğuna değinen Kılıçdaroğlu, insanları kuyruğa sokulduğunu, İzmirde ise belediyenin 35 bin yoksul aileye patates gibi ihtiyaçlarını mahallede teslim ettiğini vurguladı.

- İthal aday

İzmire ithal aday getirildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, ithal belediye başkanı ile devasa İzmirin yönetilemeyeceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, İzmiri yönetecek kişinin İzmirin kültürüne sahip olması, İzmirli olması, kentin kültürüne, tarihi dokusuna sahip çıkması gerektiğine işaret etti.

CHPnin zaman zaman şununla ittifak yaptınız, bununla ittifak yaptınız denilerek eleştirildiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, sandıkta bütün seçmenle ittifak yapacaklarının altını çizdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Geleceksin CHPye oy vereceksin, Türkiyeyi bu sefaletten çıkaracağız. Hiç kimsenin aşıyla, ekmeğiyle oynamayacağız. Gönlümüzde yatan herkesin işi, aşı olsun. Herkes kentinde huzur içinde yaşasın. Sizlere sözüm söz, CHP belediyelerin olduğu her yerde hiç bir çocuk yatağa aç girmeyecek. değerlendirmesinde bulundu.

- Türkiye örnek hizmetleri hayata geçirdik

CHP İl Başkanı Deniz Yücel de İzmirlilerin karşısına İzmirin yetiştirdiği, ekmeğini İzmirde kazanan, kentin sokaklarını bilen insanlarla çıktıklarını belirtti.

Son günlerde tanzim satışın konuşulduğuna dikkati çeken Yücel, bu uygulamanın yeni bulunan bir şey olmadığını, tanzim satışın mimarının İzmir ve CHPli belediye olduğunu, yıllar önce bunun İzmirde hayata geçirildiği kaydetti.

- Notlar

Tanıtım töreninin yapıldığı salona Bereketli, huzurlu, özgür kentler için, Martın sonu bahar, Derman belediyeciliği yazılı pankartlar asıldı.

Konuşmalardan önce CHPnin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer için hazırlanan seçim şarkısı dinletildi, halk oyunları gösterisi sunuldu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu salona İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyerle birlikte girdi.

İYİ Parti İl Başkanı de Hüsmen Kırkpınar da programa katıldı.

Kılıçdaroğlu, programının sonunda partisinin yeni üyelerine parti rozeti taktı.

- İzmir adayları

Tunç Soyerin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu CHPnin ilçe belediye başkan adayları Aliağada Özcan Durmaz, Balçovada Mehmet Ali Çalkaya, Bayındırda Ufuk Sesli, Bergamada İdris Yavuzyılmaz, Bayraklıda Serdar Sandal, Bucada Suat Nezir, Bornovada Mustafa İduğ, Beydağda Feridun Yılmazlar, Çeşmede Ekrem Oran, Çiğlide Utku Gümrükçü, Dikilide Adil Kırgöz, Foçada Fatih Gürbüz, Gaziemirde Halil Arda, Güzelbahçede Mustafa İnce, Menemende Serdar Aksoy, Mendereste Mustafa Kayalar, Konakta Abdül Batur, Seferihisarda İsmail Yetişkin, Karşıyakada Cemil Tugay, Karabağlarda Muhittin Selvitopu, Karaburunda İlkay Girgin Erdoğan, Kınıkda Ahmet Özkan, Kemalpaşada Rıdvan Karakayalı, Narlıderede Ali Engin, Ödemişte Mehmet Eriş, Selçukta Filiz Ceritoğlu Sengel, Torbalıda İsmail Uygur, Urlada Burak Oğuz olarak tanıtıldı.

CHP, Tirede İYİ Parti adayı Atakan Duranı, Kirazda İYİ Parti adayı Mehmet Emin Avşarı destekleyecek.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber