EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Türkiyeye çağ atlattık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti, hem yerel yönetimler de hem de ülke yönetiminde büyük bir değişim ve dönüşüm hareketini başlattı

Eklenme:17.02.2019 / 12:45          Güncelleme:17.02.2019 / 12:45

AFYONKARAHİSAR (AA) - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti, hem yerel yönetimler de hem de ülke yönetiminde büyük bir değişim ve dönüşüm hareketini başlattı. Siyasette güvenin, ekonomide istikrarın, büyümenin tek adresi oldu. Duble yollar yaptık, toplu konutlar, sosyal yardımlar, istihdam seferberliği daha niceleriyle Türkiyeye çağ atlattık. dedi.

Selçuk, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla Afyonkarahisar Anıtpark Meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde, Afyonkarahisarın tarihinin zaferlerle dolu bir şehir olduğunu söyledi.

Kocatepe ve Dumlupınarda büyük destanların yazıldığını anımsatan Selçuk, Kurtuluş Savaşında ve 15 Temmuzda yenilmediğini ve yenilmeyeceğini dile getirdi.

Selçuk, Afyonkarahisarın tarım, ticaret, termal enerjisi ve mermeriyle çalışan ve üreten bir şehir olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

Sahip olduğu kültür ve medeniyet değerleriyle sevginin ve hoşgörünün şehri. 2002den bu yana AK Partimizin, demokrasinin kalesi oldunuz. Siyasetin güven kaybına uğradığı, devletle millet arasına mesafenin koyulduğu yıllarda ülkemize umut ışığı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana sahip çıktınız, yanında yer aldınız. Hamdolsun AK Parti girdiği tüm seçimlerden zaferle çıktı. Çünkü AK Parti, ilkeli siyaseti, ahde vefası, ülkesine olan aşkıyla milletimize efendi değil hizmetkar olmaya geldi. Cumhurbaşkanımızın güzel bir ifadesi var, Biz Ferhat olduk, siz Şirin. Sizin için dağları deldik, tüneller, yollar, köprüler yaptık İşte bu aşk işidir, aşk. Aşkı olmayanın davası da memleket sevdası da olmuyor. Aşkından koşan ise yorulmuyor. Hamdolsun bizler, ülkesine ve milletine aşkla hizmet eden davanın neferleriyiz. AK Parti, hem yerel yönetimler de hem de ülke yönetiminde büyük bir değişim ve dönüşüm hareketini başlattı. Siyasette güvenin, ekonomide istikrarın, büyümenin tek adresi oldu. Duble yollar yaptık, toplu konutlar, sosyal yardımlar, istihdam seferberliği daha niceleriyle Türkiyeye çağ atlattık.

- Gücümüzü sandıklara yansıtacağız

Vesayet odaklarından ve darbeci teröristlerden medet umdular diyen Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

Sandıkta yenemedikleri AK Parti iktidarını kirli ittifak girişimleriyle yenebileceklerini sandılar. Terörle durdurmaya çalıştılar, başaramadılar. Hain darbe girişimiyle durdurmaya çalıştılar, yine başaramadılar. Sözde ekonomik krizlerle durdurmak istediler, yine olmadı. Başaramadılar, başaramayacaklar. Çünkü, Türkiyenin ve AK Partinin milletine gönül vermiş, cesareti ve ferasetiyle emin adımlarla 2023 hedeflerine taşıyan Cumhurbaşkanımız Erdoğan gibi bir liderimiz var. Cumhur İttifakı, yerli ve milli duruştaya koyanların ittifakı. Allahın izniyle 31 Mart Yerel Seçimlerinde de ülkemizin her şehrinde ve ilçesinde gücümüzü sandıklara yansıtacağız. Bugün bu zaferi ve coşkuyu burada görüyoruz. Afyonkarahisar, seçimlerde AK Parti belediyeciliğiyle birbirinden güzel projelerle yoluna devam edecek. inşallah, ilçelerimizi AK Parti belediyeciliğiyle buluşturacağız.

- Sosyal yardım harcaması 43 milyar liraya çıktı

Selçuk, hizmet üretmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade ederek, 16 yılda 2 milyar lira olan sosyal yardım harcamamızı 43 milyar liraya çıkardık. Asgari ücreti işçi ve işvereniyle yüzde 26 artışla 2 bin 20 liraya çıkardık. Sosyal yardım ve istihdam dengesine devam ediyoruz. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber