EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Daikin Türkiyeden 3 yeni ürüne 1 milyon lira ek yatırım

Daikin Türkiye, bugüne kadar 6 milyon liralık Ar-Ge yatırımı yaptığı ısıtma sektöründe 3 yeni ürünü için 1 milyon lira tutarındaki yeni yatırımıyla atağını sürdürüyor

Eklenme:18.02.2019 / 13:03          Güncelleme:18.02.2019 / 13:03

İSTANBUL (AA) - Daikin Türkiye, bugüne kadar 6 milyon liralık Ar-Ge yatırımı yaptığı ısıtma sektöründe 3 yeni ürünü için 1 milyon lira tutarındaki yeni yatırımıyla atağını sürdürüyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Daikin Global içinde Avrupanın ısıtma üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye’nin Hendekteki fabrikasında 150 bin kombi üretimi gerçekleştirilerek bir büyük başarıya imza atıldı.

Daikin Türkiye tarafından dizayn edilerek bu fabrikada üretilen kombiler, başta Fransa, Almanya, İtalya olmak üzere diğer bağlı ülkelere ihraç ediliyor.

Bütün bu verilerle Daikin Global içinde agresif bir büyüme gösteren Daikin Türkiye, Daikin Avrupanın toplam ısıtma cirosu içindeki yüzde 23lük payıyla bu alanda en yüksek ciroyu yakalayan ülke konumuna yükseldi.

Daikin Türkiyenin cirosu içinde yüzde 10 paya sahip olan ısıtma klasmanı da Daikin markalı kombilerin pazara girmesiyle büyük bir ivme kazanarak ciro içindeki payını yüzde 25e yükseltmeyi başardı.

Türkiye pazarında yüzde 10luk payını ilk etapta yüzde 15e çıkarmayı amaçlayan Daikin, bu alanda ilk 3 marka arasına girmeyi hedefliyor.

Daikin Türkiye, geçen yıl büyük ilgi uyandıran sektörün en küçük kombisi Daikin Premix Kombiden sonra bu yıl ekonomik konforun Daikin marka ve kalitesi ile buluştuğu Condense ile başarısını perçinledi.

Isıtmadaki iddiasını yükseltmek isteyen Daikin Türkiye, bunun için 6 milyon lira tutarında yatırımda bulundu. Hendekteki Ar-Ge Merkezini de yenileyip geliştiren şirket, buradaki mühendis sayısını 50ye çıkardı.

Isıtmadaki tüm ürünler Türk mühendisler tarafından dizayn edilerek yurt dışına ihraç ediliyor. Ar-Ge ve ısıtma üssü iddiasını perçinleyen Daikin Türkiye, ısıtma grubunda üretilecek 3 yeni ürün için de 1 milyon liralık ek bir yatırımı da sürdürüyor.


- Daikin 2020ye kadar 250 bin kombi üretiminin ve satışını hedefliyor


2016 yılı sonuna doğru ısıtma satış ağını genişletmeye hız veren Daikin Türkiye, bayilik modeli geliştirerek münhasır bayi teşkilatını kurdu.

Bu bayiler, profesyonel iklimlendirme çözümleri sunarak tüketicilerin en etkili sonuca varmalarını sağladı. Split bayilerine de ısıtma satış yetkisinin verilmesiyle 150 adet olan ısıtma bayisi sayısı 300e ulaştı.

Böylece Daikin Türkiye, ısıtma ekibi distribütörlerle birlikte bin 400 kişilik bir yapıya ulaştı. Geçtiğimiz yıl tüketicinin beğenisini kazanan Daikin Premix Kombi ve bu yıl tüketiciyle buluşan Daikin Condense ile ısıtma pazarında fark yaratan Daikin Türkiye, iç pazarda 2020ye kadar 250 bin kombi üretimini ve satışını hedefliyor.

Daylux ve Airfel markaları ile radyatör üretimi gerçekleştiren Daikin Türkiye, 1 yıl içinde 1 milyon metretül radyatör satışına ulaştı. 200 bin konutluk bir hacim anlamına gelen bu rakam, markanın ısıtma sektöründeki yerini sağlamlaştırıyor.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber