EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Dünya Motokros Şampiyonasına doğru

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, motokrosta bu yıl kentlerinde düzenlenecek uluslararası şampiyonalarda, çok sayıda sporcunun mücadele vereceğini ifade etti

Eklenme:20.02.2019 / 11:57          Güncelleme:20.02.2019 / 11:57


AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, motokrosta bu yıl kentlerinde düzenlenecek uluslararası şampiyonalarda, çok sayıda sporcunun mücadele vereceğini ifade etti.

Burhanettin Çoban, belediye binasındaki basın toplantısında, Dünya Motokros Şampiyonasının 18. ayağının yanı sıra Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonasının final yarışları ile Avrupa Motokros Şampiyonasının bir ayağının, 7-8 Eylülde Afyonkarahisarda düzenleneceğini anımsattı.

Türkiyede ilk defa Dünya Motokros Şampiyonasıganizasyonunun geçen yıl Afyonkarahisarda gerçekleştirildiğini belirten Çoban, Üstelik yaptığımız pistle daha ilk yılda Dünya Motosiklet Federasyonundan 2 dalda ödül aldık. Bunlar En İyi Medya Altyapısı ve Dünyanın En İyi Pisti ödülleri. Dünyanın en iyi parkuru ödülü alınmışsa zaten başka bir unvana gerek yoktur. diye konuştu.

Çoban, şampiyonanın 20 ülkede düzenlenen birganizasyon olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:

2019da Dünya Motokros Şampiyonasının 18. ayağı da Afyonkarahisarda gerçekleştirilecek. Ancak bu yıl bir farklılığımız var. Bu yıl sadece Dünya Motokros Şampiyonasının erkekler ayağını değil, şampiyonanın kadınlar ve Avrupa gençler ayağının finalganizasyonlarını da Afyonkarahisarda yapacağız. Yani, geçen yıl 57 sporcu gelmişti. Bu yıl da 150 sporcu şehrimize gelecek. Tabii bunların yanında antrenörleri ve ekipleri ile ciddi bir sirkülasyon olacak. Bu yılki tanıtım toplantımızı da 12 Martta Afyonkarahisarda yapacağız.


- Belediyenin kasasından çıkan miktar 7 milyon 30 bin liradır


Bir belediye başkan adayının şampiyonaya 47 milyon lira harcama yapıldığına ilişkin iddiaları gündeme getirdiğini anlatan Çoban, şunları kaydetti:

Şampiyona için federasyon her ülkedenganizasyon bedeli almaktadır. Bunun karşılığı 2018 yılında 1 milyon avroydu, 2019 yılında da 1 milyon 50 bin avro olacak. Buganizasyon için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzden çıkan miktar 5 milyon 317 bin liradır. Fen İşleri Müdürlüğümüz de pist ve çeşitli inşaatlar için 6 milyon 713 bin lira harcama yaptı. Bu harcamanın 5 milyon lirasını biz, Ankarada çeşitli bakanlıklardan destek alarak karşıladık. Bunu düştüğümüz zaman pist yapımı için belediyemizden çıkan miktar, 1 milyon 713 bin liradır. Buna Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzce yapılan 5 milyon 317 bin lirayı da eklersek pist veganizasyon için belediyenin kasasından çıkan miktar 7 milyon 30 bin liradır. İddialara konu olan 47 milyon lira nerede, 7 milyon lira nerede?

Pist için yapılan harcamaların bir daha yapılmayacağına işaret eden Çoban, bu yıl sadeceganizasyon bedeli için 1 milyon 50 bin avro ödemenin yanında, farklı kalemlerde yaklaşık 500 bin lira harcamanın olabileceğini aktardı.

Çoban, 2019 yılında Dünya Motokros Federasyonuna ödenecekganizasyon bedelini, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının karşılayacağını ifade etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber