EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Suat Nezirin adaylığı konusunda birtakım tereddütler oluştu

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Parti Meclisi tarafından Buca Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Suat Nezirin yerine Erhan Kılıçın isminin ilçe seçim kuruluna bildirilmesine ilişkin, Partinin yetkili kurullarında Suat Nezirin adaylığı konusunda birtakım tereddütler oluşmuştur

Eklenme:20.02.2019 / 12:26          Güncelleme:20.02.2019 / 12:26

İZMİR (AA) - CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Parti Meclisi tarafından Buca Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Suat Nezirin yerine Erhan Kılıçın isminin ilçe seçim kuruluna bildirilmesine ilişkin, Partinin yetkili kurullarında Suat Nezirin adaylığı konusunda birtakım tereddütler oluşmuştur. dedi.

Yücel, partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 28 ilçede kendi adayları ve listeleriyle, 2 ilçede ise ittifak kararı aldıkları İYİ Parti listelerinden belediye meclis üyelerinin aday olarak gösterdiklerini söyledi.

İzmirde rekor oyanıyla seçimlerden çıkacaklarına inandıklarını ileri süren Yücel, listelerde yer alamayan aday adaylarının da kendileri için çok değerli olduğunu ifade etti.

AK Partinin bazı yöneticilerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun ithal aday olduğu yönünde açıklamalarının bulunduğunu aktaran Yücel, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 2015ten beri İzmir milletvekilidir. Genel seçimlerde önemli isimlerin parti kadrolarında yer alması için farklı illerden aday gösterilmeleri normaldir. diye konuştu.

- Buca adayının değiştirilmesi

Deniz Yücel, Parti Meclisi tarafından İzmir Buca Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Suat Nezirin parti tarafından uygun görülmemesi nedeniyle yerine Erhan Kılıçın belirlendiğini anımsattı.

Suat Nezirin partileri için değerli bir isim olduğunu vurgulayan Yücel, şunları söyledi:

Gelinen son süreçte partinin yetkili kurullarında Suat Nezirin adaylığı konusunda birtakım tereddütler oluşmuştur. Bu tereddütlerden dolayı başka bir arkadaşımıza görev verilmiştir. Sayın Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcımızın kararıyla Erhan Kılıçın aday gösterilmesi uygun görülmüştür. Bu tereddütler parti içi bir konudur. Aday belirleme noktasında emek, liyakat, müttefik parti içindeki geçmişi konusunda bir profil çizdik. Bu süreci belirleyen yapılar da listeleri oluşturmuştur. Suat Bey partimizin öz evladıdır. Partililiği konusunda hiçbir kuşkumuz yoktur. Adayımız ve CHP için çalışacağına inanıyorum. Bu arkadaşımızı aday olarak görmek isteyen kitleler vardır. Bu konuda bir rahatsızlık olması çok doğal.

Listelere CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkanın yanı sıra il ve ilçe başkanlarının müdahalesi olduğu yönündeki iddiaların sorulması üzerine Yücel, meclis üyelerinin belirlenmesi için bir genel başkan yardımcısının görevlendirildiğini anımsattı.

Belediye başkan adayı ve ilçe başkanlarının mutabık kaldığı isimler üzerinden bir değerlendirme yapılarak listeler son halini aldığına dikkati çeken Yücel, Bizim müdahalemiz söz konusu değil, böyle bir görevimiz de yok. dedi.

Yücel, listelerde kadın ve gençlere yer verilmesi için bir çaba sarf ettiklerini ancak son halini görmediğini sözlerine ekledi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber