EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Dicle EDAŞ yetkilileri muhtarlarla buluştu

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ) Genel Müdürü Murat Karagüzelin, şirketin sorumluluk bölgesindeki Diyarbakırın Sur ilçesinde 30 muhtarla buluştuğu bildirildi

Eklenme:20.02.2019 / 12:53          Güncelleme:20.02.2019 / 12:53

ANKARA (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ) Genel Müdürü Murat Karagüzelin, şirketin sorumluluk bölgesindeki Diyarbakırın Sur ilçesinde 30 muhtarla buluştuğu bildirildi.

Dicle EDAŞtan yapılan açıklamada, şirketin gerçekleştirdiği yatırımlarla mevcut elektrik şebekesini her geçen gün daha da güçlendirdiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karagüzel de halkın temsilcisi olan muhtarların talep ve beklentilerini önemsediklerini ve muhtarlara Dicle EDAŞın gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdiklerini ifade etti.

Şirketin gerçekleştirdiği yatırımların yanı sıra kaçak elektrik kullanımıyla ilgili çalışmalarına da dikkati çeken Karagüzel, şunları kaydetti:

Özelleştirme sürecinde yatırımlarımızı il ve ilçe merkezlerinde yoğunlaştırdık. Ancak 2-3 yıldır kırsaldaki enerji nakil hatları ve şebekelerini de yatırım programına dahil etmeye başladık. En büyük sorunumuz kaçak elektrik kullanımı. Bu bizim veya sizin tek başına mücadelesiyletadan kaldırabileceği bir sorun değil. Muhtarıyla, mülki idaresiyle, topyekun mücadele etmemiz lazım. Biz kamu hizmeti sunuyoruz ancak vatandaşın en çok şikayet ettiği elektrik birim fiyatı gibi konulara biz de müdahale edemiyoruz. Çünkü biz burada belirleyici değil, uygulayıcıyız.’’

Şebeke kapasitesi nedeniyle programlı elektrik kesintilerinin 3 yıldan uzun bir süredir yaşanmadığına dikkati çeken Karagüzel, kırsaldaki yerleşim birimlerine ihtiyacın çok üzerinde güce sahip trafoların yerleştirildiğini ancak aşırı tüketim ve kaçak kullanım nedeniyle özellikle kış aylarında sıkıntıların yaşanabildiğini ifade etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber