EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Garanti, Türkiye Basketbol Federasyonu ile sponsorluğunu yeniledi

Garanti Bankası, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile 2001den beri süregelen sponsorluk anlaşmasını 3 yıl süre ile uzattı

Eklenme:21.02.2019 / 07:56          Güncelleme:21.02.2019 / 07:56

İSTANBUL (AA) - Garanti Bankası, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile 2001den beri süregelen sponsorluk anlaşmasını 3 yıl süre ile uzattı.

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil ve TBF Başkanı Hidayet Türkoğlunun imzaladığı sözleşme ile Garanti, 3 yıl daha Milli Takımlar Ana Sponsoru olarak, Türk basketboluna desteğini sürdürecek.

Anlaşma kapsamında, Garanti Bankası A Milli Erkek Takımı 12 Dev Adam ve A Milli Kadın Takımı Potanın Perilerinin yanı sıra altyapı milli takımları ve 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) ile basketbola verdiği desteği devam ettirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, gönülden bağlı oldukları basketbola, 2001den bu yana büyük bir inançla destek verdiklerini ifade etti.

Basketbolun, tüm sporseverler ve kamuoyuyla güçlü gönül bağı kurdukları bir alan olduğunu belirten Erbil, sponsorluklarının başından beri destekledikleri tüm takımların dünyada kabul gören birer markaya dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Erbil, bugün gelinen noktada basketbola desteklerinin kadın, erkek ve alt yapı milli takımları seviyesine uzanan geniş bir yelpazede devam ettiğini aktararak, şunları kaydetti:

Bununla birlikte Türkiye Basketbol Federasyonu iletak üstlendiğimiz en önemli misyon, Türk basketbolunu gelecek nesillere başarıyla taşımak. Bu doğrultuda 2002den beri Garanti Bankasının milli takımlar sponsorluğuyla gelişen ve büyüyentak projemiz 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO), bu yıl da yine bu hedefe ulaşmamızı sağlayacak en güçlü araç olacak. 2019, Türk Basketbolu için önemli bir yıl. 12 Dev Adam Dünya Kupasında, Potanın Perileri, 12 Cesur Yürek ve 12 Sihirli Bilek de Avrupa Şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek. Bu vesileyle haziran itibarıyla başlayacak bu maratonda tüm milli basketbolcularımıza başarılar diliyoruz. TBF ile yaptığımız bu iş birliğinin daha uzun yıllar yan yana, omuz omuza sürmesi en büyük arzumuz.

- Örnek gösterilebilecek başarılı bir iş birliği gerçekleştirdik

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da Garanti Bankasının kendileri için bir sponsordan çok daha fazlası olduğunu vurgulayarak, bankanın 18 yıldır verdiği desteğin, Türk basketbolunun güçlenmesine ve bugün bulunduğu noktaya ulaşmasına katkı sağladığını ifade etti.

Garanti Bankası ile Türk spor tarihinde örnek gösterilebilecek başarılı bir iş birliği gerçekleştirdiklerine işaret eden Türkoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

Bu dönemde bir yandan en üst seviyede başarılar elde ederken, bir yandan da sonraki nesillerin temellerini sağlıklı bir şekilde atabildik. 2019 yazı bizim için çok önemli turnuvalara sahne olacak. A Milli Erkek Takımımız bu yaz Çinde FIBA Dünya Kupasında mücadele edecek. A Milli Kadın Takımımız da Sırbistan ve Letonyanın ev sahipliğinde oynanacak Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Her iki büyük turnuvada da formamızda uğurumuz Garanti Bankası ile oynayacak olmak mutluluk verici.

Diğer yandan, basketbolu mümkün olan en erken yaşlardan itibaren gençlerimizle buluşturma misyonumuzu paylaşmaları sebebiyle altyapı milli takımlarımıza ve 12 DABOya verdikleri destek de geleceğin yıldızlarını basketbola kazandırmamızda büyük rol oynuyor. Bu geniş kapsamlı desteklerini önümüzdeki üç yıl boyunca devam ettirecek olmalarından ötürü Sayın Fuat Erbile teşekkür ediyorum.

Türkoğlu, TBF olarak basketbolu her evde izlenir, her sokakta oynanır kılmak ve geleceğin basketbol kültürünü inşa etmek gibi büyük ve uzun soluklu bir hedeflerinin olduğunu bildirdi.

Göreve geldikleri günden bu yana attıkları her adımın kendilerini bu hedefe biraz daha yaklaştırmasına özen gösterdiklerini belirten Türkoğlu, Böylesine büyük hedeflerle yola çıktığınızda sponsorluk anlaşmalarınızın sadece geniş kapsamlı değil aynı zamanda uzun vadeli olması da büyük önem taşıyor. Bu noktada, halihazırda 18 yıldır Türk basketboluna destek veren Garanti Bankası ile iş birliğimize devam edecek olmaktan büyük mutluluk duyuyor; diğer tüm sponsorlarımızla da Garanti Bankası ile olduğu gibi uzun yıllar sürecek iş birliklerine sahip olmayı diliyoruz. ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber