EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

FETÖ şüphelisinden soru hırsızlığı itirafı

ÖMER SÜT - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 2010daki komiser yardımcılığına geçiş sınavına yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmasının ardından etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan eski komiser yardımcısı, örgütün soru hırsızlığını anlattı

Eklenme:21.02.2019 / 08:22          Güncelleme:21.02.2019 / 08:22

İZMİR (AA) - ÖMER SÜT - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 2010daki komiser yardımcılığına geçiş sınavına yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmasının ardından etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan eski komiser yardımcısı, örgütün soru hırsızlığını anlattı.

2010daki Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavında, FETÖ üyelerinin yazılı sınav öncesinde sorulara erişerek bunları örgüt mensuplarına verdiklerinin tespiti üzerine geçen hafta 76 ilde eş zamanlı başlatılan operasyonda bin 112 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

Bu kapsamında gözaltına alınan eski komiser yardımcısı B.S, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında İzmir 13. Ağır Ceza Mahkemesinde ifade verdikten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Meslekten 2016 yılında ihraç edilen ve FETÖnün çözülmesi için bildiklerini anlatacağını belirten B.S, örgütle, ailesinin maddi durumunun kötü olması nedeniyle 12 yaşında tanıştığını dile getirdi.

Lise döneminde kısa süre FETÖnün yurdunda kaldığını anlatan eski komiser yardımcısı, üniversiteyi kazanamadığı için polisliğe başvurduğu kaydetti.

Polislik sınavında örgütten herhangi bir yardım almadığını iddia eden B.S, görev yaptığı şehirlerde FETÖnün sohbetlerine katıldığını, himmet verdiğini, örgütün kriptolu haberleşme programı ByLockun telefonuna yüklendiğini ve bazı örgütsel faaliyetlerde bulunduğunu anlattı.

2010daki komiser yardımcılığına geçiş sınavına ilişkin bazı detayları anlatan B.S, şu bilgileri paylaştı:

2006 ve 2009daki komiser yardımcılığına geçiş sınavlarından başarısız oldum. Bu sınavlarda FETÖden bir yardım almadım. 2010daki sınavda ise örgütten yardım alarak başarılı oldum. Manisada görev yaptığım 2010da evde yalnız olduğum bir akşam U.T. adındaki bir komiser yardımcısı benimle iletişime geçerek bir evde buluştuk. Burada Cemalettin (mahrem imam) adındaki örgüt mensubuyla gizli görüştük. Cemalettin, sehpa üzerindeki Kuran-ı Kerim üzerine elimi bastırarak kimseye söylemeyeceğime dair yemin ettirdi. Yemin ettikten sonra 3-4 teksir kağıdını bana verdi. Teksir kağıtlarının üzerinde sanırım 75 ya da 80 soru vardı. Bu sorular polis meslek mevzuatıyla ilgiliydi. Genel kültürle ilgili sorular yoktu. Sınavda bu soruların tamamı çıktı. Ben de soruların cevapları vardı. Bu soruları yemin ettiğim için eşim dahil hiç kimseye söylemedim.

Eski komiser yardımcısı B.S, sonuç olarak sınavdan 86 puan aldığını ifade etti.

Aynı şekilde soru verilen başka örgüt üyesini tanıyor musun? şeklindeki soru üzerine B.S, Kuran-ı Kerim üzerine yemin ettirdiler. Eşime dahi bunu söyleyemedim. Bunu kimse kimseye söylemedi, söyleyemez de... Eşime bile avukatım aracılığıyla yıllar sonra açıklayabildim. Yemin ettirildiği için kimse kimseye söylemedi. Soruları bu şekilde aldığım için vicdan azabı ve pişmanlık yaşadım. Cemalettin isimli beni yakan şahıs yıllardan beri vicdanımı yakıyor. İnsanların kul hakkına girdim, bunlar yaktı beni. Uyku uyuyamıyorum. Cemalettin karnıma köz ateşi attı. cevabını verdi.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber