EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Ümmetin Kanayan Yarası Doğu Türkistan

Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman, Doğu Türkistanda yaşayanların kendileri için savaşmayı beklemediğini,ada yaşanan zulümlerin dünyaya duyurulmasını beklediğini belirtti

Eklenme:14.03.2019 / 16:57          Güncelleme:14.03.2019 / 16:57

DENİZLİ (AA) - Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman, Doğu Türkistanda yaşayanların kendileri için savaşmayı beklemediğini,ada yaşanan zulümlerin dünyaya duyurulmasını beklediğini belirtti.

Denizli İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneğinden yapılan açıklamada, Denizli Genç İHH tarafından Pamukkale Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde Ümmetin Kanayan Yarası Doğu Türkistan adlı program düzenlediği aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman, şunları kaydetti:

Doğu Türkistandaki insanlar da sizin kardeşiniz. Oradaki kardeşlerinize inanılması güç, söylenmesi tarif edilemeyecek işkenceler, zulümler uygulanmaktadır. Bu kardeşleriniz, sizlerden kendileri için savaşmanızı beklemiyor. Ama, bu zulmü dünyaya duyurun. Dünya buradaki zulmü duysun, görsün istiyor. Bunun için buradayız. Bu vesile ile bu programı tertipleyen Denizli Genç İHHya ve siz duyarlı halka minnet duyuyoruz.

Toplantıda, Pamukkale Üniversitesi İHH Topluluk Başkanı Emrah Yaman, Genç İHH Başkan Yardımcısı Tuğba Mercan ile Denizli Genç İHH Başkanı Adem Kalay da konuşma yaptı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber