EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzocam Öğrenci Yarışmasında finale kalan projeler belli oldu

İzocamın her yıl farklı bir konuyla hayata geçirdiği Öğrenci Yarışmasında finale kalan projeler belirlendi

Eklenme:15.03.2019 / 15:03          Güncelleme:15.03.2019 / 15:03

İSTANBUL (AA) - İzocamın her yıl farklı bir konuyla hayata geçirdiği Öğrenci Yarışmasında finale kalan projeler belirlendi.

İzocam açıklamasına göre, şirket, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir konuyla hayata geçirdiği Öğrenci Yarışmasının bu yıl 19’uncusunu düzenliyor.

Yarışmada öğrencilerden geleceğin genç ve dinamik şehri olması hedeflenen Milanoda sürdürülebilir büyümenin ve yaşam kalitesini iyileştirmenin esas alındığı Milano2030 vizyonu doğrultusunda projelerini hazırlamaları istendi.

Yarışma konusu, Milano şehrindeki Crescenzago metro istasyonu alanının kente bağlanarak gençleştirilmesi ve canlandırılması olarak belirlendi.

Fikirden Projeye formatıyla gerçekleşen ve tüm fakülte ve bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmada tüm süreçler www.izocamogrenciyarismasi.com internet sitesi üzerinden yürütüldü.

Yarışmanın bu ilk aşamasında 14 proje internet sitesine yüklendi ve 12 Mart’ta kapalı oturumda projeleri jüri değerlendirdi.

5 projenin ikinci aşamaya geçtiği yarışmada, proje sahiplerinden jüri yorumlarıyla projelerini geliştirmeleri ve 24 Nisana kadar detaylandırılmış ve şartnameye uygun proje paftalarını internet sitesine yüklemeleri bekleniyor.

Öğrenciler yaşam alanının en temel ögesi olan konut ölçeğine inerek geliştirdikleri mimari projeleri 1 Mayısta yapılacak jüri buluşmasında jüriye canlı olarak tüm detaylarıyla sunacak.

Finalistlere başarı sertifikasıyla birlikte mülakat-aday deneyimi hediye edilecek. Aynı günün sonunda dereceye giren projeler jüri tarafından duyurulacak.

Ulusal yarışmada ilk üçe giren ekipler sırasıyla 8 bin, 6 bin ve 4 bin TL ödül ile 5-8 Haziranda Milano’da düzenlenecek uluslararası finalde Türkiyeyi temsil etme ve uluslararası ödül için yarışma hakkı kazanacak.

Yarışmanın uluslararası etabında ise birinciye bin 500 avro, ikinciye bin avro, üçüncüye 750 avro ödül verilecek.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber