EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

18 yılda çok büyük bir mesafe katettik

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Partinin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana son 18 yılda çok büyük bir mesafe katettik

Eklenme:15.03.2019 / 15:16          Güncelleme:15.03.2019 / 15:16

MUĞLA (AA) - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Partinin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana son 18 yılda çok büyük bir mesafe katettik. 100 yıllık yolu hep beraber yürüdük. Birden çok devrimi gerçekleştirdik ve Türkiye bugün G-20 ülkeleri içerisinde demokrasisiyle ve ekonomisiyle büyümüş bir ülke. dedi.

Çelik, Marmaris ilçesi Çamlı Mahallesinde Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcının Çamlı Seçim İrtibat Bürosu açılışında yaptığı konuşmada, sabah çok kötü bir haberle uyandıklarını söyledi.

Yeni Zelandada camilere yapılan saldırıda, bir kişi elinde otomatik silahla girerek,ada cuma namazı kılan Müslüman kardeşlerimizi katletti. Yaklaşık 49a yakın kardeşimiz hayatını kaybetti. diyen Çelik, hepsine buradan Allahtan rahmet dilediğini ifade etti.

Seçimlere giderken, Türkiyenin neden hedef olduğuyla ilgili konuştukları birçok konu olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

Bugün yapılan saldırıda, saldırganın silahının üstünden ve yayınladığı mesajdan, bazı şeyler paylaşmak istiyorum. Birincisi silahın üstüne şöyle bir ifade var. Türk yiyici diye bir söz koymuş silahının üstüne. Yaniadaki Müslümanları öldürürken, Avrupadaki Türk varlığını hatırlayarak yapıyor bunu. İkincisi, bize sesleniyor, Türkiyeye sesleniyor. Diyor ki Boğazın doğusunda oturabilirsiniz, ama batısında oturmayın, biz geliriz, bütün İstanbuldaki Ayasofya dahil, Ayasofya minarelerini de bütün camilerin minarelerini de yıkarız. En sonunda Sayın Cumhurbaşkanımızın öldürülmesi gerektiğini, Türkiyenin böyle geri bırakılabileceğini, bunun bu şekilde durdurulabileceğini söylüyor.

Saldırganın silahının üstünde bir ifade olduğunu anlatan Çelik, Silahının üstünde Miloş Obiliç yazmış. Bu biliyorsunuz Kosova Savaşında Sultan 1. Muradı suikast ile öldüren Sırp milliyetçisinin adı, katilin adı. Orada Yeni Zelandada, dünyanın öbür ucunda eylemi gerçekleştirirken, tarihsel hafızasında, İslam düşmanlığı ve Türkiye düşmanlığı yapıyor. Orada o eylemi gerçekleştirirken aslında Avrupada yükselen bu Türkiye düşmanlığı aşırı sağ akımları,taya çıkarttığı bu yaklaşımıada insanları öldürmek için kullanıyor. Türkiyeyi hedef alıyor, geçmişimizi hedef alıyor, bugünümüzü hedef alıyor, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alıyor. değerlendirmesini yaptı.

İktidara geldiklerinden bu yana çok büyük mesafe katettiklerini anlatan Çelik, şöyle devam etti:

Hep beraber sizlerin verdiği destekle, AK Partinin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana, son 18 yılda, çok büyük bir mesafe katettik. 100 yıllık yolu hep beraber yürüdük. Birden çok devrimi gerçekleştirdik. Türkiye bugün G-20 ülkeleri içerisinde demokrasisiyle ve ekonomisiyle büyümüş bir ülke. O sebeple artık illere baktığımız kadar, köylerimize, mahallelerimize, kılcal damarlara bakacak şekilde, Türkiyenin bu büyümesini gerçekleştiriyoruz. Önümüzde bazı engeller var. Örneğin 7 Haziran seçimlerinde gördük ki AK Parti döneminde istikrar olmasına rağmen, koalisyon hükümetleri geride kalmamış, koalisyon ihtimali var. Bunu geride bırakmak için, Türkiyenin büyümesini sağlamak için, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtik. Sayın Cumhurbaşkanımızı cumhurbaşkanı olarak seçtik. Sizlerin desteğiyle gerçekleşti bu.

Cumhur İttifakını sandıklardan güçlü bir şekilde çıkartmak istediklerine işaret eden Çelik, Eğer yerel seçimlerde de büyük bir ittifakla, Cumhur İttifakını sandıklardan güçlü bir şekilde çıkartırsak, adaylarımızı sandıklardan güçlü bir şekilde çıkartırsak, sistem düzeyindeki bu istikrarı garanti altına almış olacağız. dedi.

31 Mart akşamı herkesin, Türkiyede seçime katılımanı ne olmuştur? Sonuçta seçimlerde AK Parti Cumhur İttifakı nasıl bir başarı elde etmiştir? buna bakması gerektiğine dikkati çeken Çelik, Buna baktığınız zaman göreceksiniz, bugünün dünyasında seçim sonuçları, siyasal ilişkileri de ekonomik ilişkilerini de doğrudan etkileyen şey. Bugün Türkiyeye karşı kara propaganda yapanların, Türkiyeyi kötüleyenlerin, sizlerin desteğiyle 31 Mart akşamı sandıklara mührümüzü vurduğumuz zaman, 31 Marttan sonra Türkiyeye yatırım yapmak için randevu isteyenler olduğunu göreceksiniz. ifadelerini kullandı.

Önlerinde hiçbir engelin olmadığına işaret eden Çelik, şunları söyledi:

2002den bu tarafa Türkiyenin bu zenginliğini, demokrasisini büyütürken, ekonomisini büyütürken, dünyanın başka zengin ülkeleri gibi gidip de Afrikadaki başka bir ülkeyi sömürmedik, başkalarını köleleştirmedik, başkalarının ekmeğine el koymadık ya da gidip doğalgaz, ya da petrol yataklarını bulmadık. Nedir peki aradaki fark? Aradaki fark, Türkiyede istikrarın olması ve sizlerin verdiği büyük destek. Siz, mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak, bu desteği verdiğiniz büyüttüğünüz müddetçe, bu iş büyüyecektir. Dünyanın öbür tarafında bu katliamı gerçekleştiren kişi bile Türkiyenin durdurulması gerektiğinden, Cumhurbaşkanımızın durdurulması gerektiğinden bahsediyor. Bunlar neden Türkiyeyi durdurmak istiyorlar? Hatırlıyorsunuz, Osmanlı İmparatorluğu yıkılırken, bize hasta adam diyorlardı. Genç Türkiye Cumhuriyetini kurarak o hasta adam denilmesini geride bıraktık. Türkiyede seçimlerden güçlü çıktıkça, adaylarımızı belediye başkanı yaptıkça, bundan sonrasında Türkiyenin büyümesi daha da güçlenecek. 31 Mart akşamı inşallah sandıklardan çok güçlü bir şekilde çıktığımızda, sizin verdiğiniz destekle, Türkiyede ve dünyada kimler sevinecektir, kimler üzülecektir? Türkiyede ve dünyada Türkiyenin büyümesini isteyenler, Türkiyenin demokrasisinin, ekonomisinin büyümesini isteyen herkes sevinecek. Türkiye düşmanları ise büyük bir üzüntü içine girecek.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ilk kez oy kullanacak seçmenlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın mektubunu ve Serkan Yazıcının Dünya Ralli Şampiyonası tişörtünü hediye etti.

Açılışa, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı ve davetliler katıldı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber