EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Yeni Zelandada iki camiye yönelik terör saldırısı

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, Yeni Zelandada iki camiye yönelik terör saldırısını kınayarak, Bu olaylara Müslüman bir genç olarak gösterebileceğimiz en önemli tepki, kendi alanımızda söz sahibi olmaktır

Eklenme:15.03.2019 / 15:38          Güncelleme:15.03.2019 / 15:38

İZMİR (AA) - AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, Yeni Zelandada iki camiye yönelik terör saldırısını kınayarak, Bu olaylara Müslüman bir genç olarak gösterebileceğimiz en önemli tepki, kendi alanımızda söz sahibi olmaktır. dedi.

AK Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanlığınca, İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde düzenlenen Türkiyede Gençlik Hareketleri konferansına katılan Büyükgümüş, gençlere görüşleri ne olursa olsun siyasette yer almaları tavsiyesinde bulundu.

Kendi alanında uzmanlığa sahip, toplumda söz sahibi olan kişilerin siyasette var olmaması halinde siyasetin, ülkenin taleplerine karşılık veremeyen insan kaynağı üzerine kurulmak zorunda kalacağına işaret eden Büyükgümüş, Biz gençler olarak içinde bulunduğumuz topluma dair sorumluluk alarak, siyasetin içinde yer almalıyız. ifadesini kullandı.

- İki camiye yönelik terör saldırısı

Yeni Zelandada gerçekleştirilen terör saldırılarını, 11 Eylülde yaşanan süreçle ilişkilendiren Büyükgümüş, sözlerine şöyle devam etti:

Bugün, özellikle 11 Eylüldeki süreçle birlikte başlayan, Batı dünyasında Müslümanlığın ve İslam kimliğinin ötekileştirilmesi, bir tehdit unsuru olarak inşa edilmesi ile ilgili problemin bir tarafını görüyoruz. Bu tür olaylar karşısında kendimizi iyi yetiştirmekle mükellefiz. Mesela siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler ya da doktorluk okuyorsanız, alanınızda dünyada parmakla gösterilen biri olmayı hedeflemeniz bu iddia ve şuurla çalışmanız lazım.

Batıda oluşturulmaya çalışılan İslam düşmanlığına karşı çok güçlü, etkili insanlarımız olmalı, çıkıp konuştuğumuz zaman tüm dünyada ses getirmemiz lazım. Slogan atmak, tepki göstermek, bunlar bir nokta ama dünyaya hitap edebilen, hem yabancı dili ile hem kendi alanındaki duruşuyla güçlü insanlar olmamız lazım. Alanımızda uluslararası bir başarı ve konumu hedeflememiz lazım. Çok önemli bir alan bulalım. Kendi okuduğumuz, ilgi duyduğumuz alandaki en önemli konuyu tespit edelim ve parmakla gösterilen biri olalım. Bu olaylara Müslüman bir genç olarak gösterebileceğimiz en önemli tepki, kendi alanımızda söz sahibi olmaktır.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber