EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Bağcılarda projelerin yüzde 70e yakını gençlere yönelik

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçedeki projelerin yüzde 70e yakınının gençlere yönelik olduğunu bildirdi

Eklenme:15.03.2019 / 15:41          Güncelleme:15.03.2019 / 15:41

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçedeki projelerin yüzde 70e yakınının gençlere yönelik olduğunu bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, aynı zamanda AK Parti Bağcılar Belediye Başkan Adayı olan Çağırıcı, üçüncü dönemdeki projelerini Halk Sarayında düzenlenen Proje Tanıtımı toplantısında açıkladı.

Çağırıcı, 12 yıllık belediye başkanlığı dönemindeki hizmetlerini ardından da önümüzdeki döneme ilişkin plan ve projelerini sinevizyon eşliğinde görsel sunumla anlattı.

Ustalık dönemine yakışır bir hazırlık yaptığını ifade eden Çağırıcı, Toplumun her kesimine yönelik hizmetlerimiz var ama ilçemizde projelerimizin yüzde 70e yakını gençlere yönelik. Onlar hayal edecek, düşlerini tasarlayacak biz de hayata geçireceğiz. İnanıyorum ki bizim projelerimizle gençlerin de çabasıyla Bağcılar, sanattan spora kadar bütün dallarda bir gençlik şehri olacak. değerlendirmesini yaptı.

Lokman Çağırıcı, 55 bin metrekarelik alana yapılan Bağcılar Meydanının tamamlandığında İstanbulun en büyük meydanı olacağını belirterek, Millet Kıraathanesi de inşa edilen meydanın etrafında bulunan evlerin siluetleri ve kat yüksekliklerinin aynı olacağını kaydetti.

Modern, donanımlı ve içinde 350 kişilik öğrenci yurdunun bulunduğu Yeni Gençlik Merkezinin inşaatının bitmek üzere olduğunu aktaran Çağırıcı, ilçede 5 katlı, 24 saat hizmet verecek bir kütüphane inşa edeceklerini vurguladı.

Çevre, sağlık ve ulaşıma yönelik projelerine de değinen Çağırıcı, şu bilgileri verdi:

163 parkın bulunduğu Bağcılarda önümüzdeki dönemde aralarında Tema Bilim Parkı, Kelebek Evi ve Parkı, Değirmen Kafe, Sıfır Atık Parkı, Mahmutbey Mahallesi Köyiçi Parkı ve Sosyal Tesisinin bulunduğu 14 park projesi daha hayata geçirilecek. 100 bin metrekare üzerine kurulacak Spor Parkı ve Stat projesinde tenis kortu, futbol-voleybol sahaları, halı sahalar, motokros parkurları yer alacak. İstanbul’un raylı sistemlerden en çok yararlanan ilçesi Bağcılarda 4 metro hattının inşaatı devam ediyor. Önümüzdeki dönemde planlar arasında ise 3 metro hattı daha yer alıyor. İstanbul Havalimanı’na ulaşabilecek entegre metroya da önümüzdeki dönemde kavuşuluyor. Ayrıca Kağıthane-Halkalı arasında planlanan ve Bağcılardan geçen tünel sayesinde ulaşım daha da kolaylaşacak.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber