EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Yeni Zelandada iki camiye yönelik terör saldırısı

Memur-Sen İzmir Temsilcisi Ali Kaya, Yeni Zelandada iki camiye yönelik terör saldırısını kınayarak, dünyanın barışa en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde kimi ülkelerin, dinler çatışmasını körükleyecek tarzda İslam karşıtlığını siyasi tutuma dönüştürdüğünü belirtti

Eklenme:15.03.2019 / 16:26          Güncelleme:15.03.2019 / 16:26

İZMİR (AA) - Memur-Sen İzmir Temsilcisi Ali Kaya, Yeni Zelandada iki camiye yönelik terör saldırısını kınayarak, dünyanın barışa en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde kimi ülkelerin, dinler çatışmasını körükleyecek tarzda İslam karşıtlığını siyasi tutuma dönüştürdüğünü belirtti.

Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, camilere yönelik saldırıların tüm insanlığa karşı işlenmiş olduğunu ifade etti.

İslamofobinin son derece tehlikeli bir aşamaya geldiğinin altını çizen Ali Kaya, şunları kaydetti:

Saldırıda 40tan fazla Müslüman acımasızca, hunharca şehit edildi. Adının Breton Tarrant olduğu iddia edilen saldırganın, saldırı için seçtiği yer ve zamandan, silahların üzerine kimi İslam karşıtı teröristlerin ve Müslümanlara karşı mücadele etmiş tarihi kişilerin isimlerinin yazılı olmasına, katliamın yapılma biçimine, saldırı anının Facebookta yayınlanmasına kadar birçok sembol İslamofobyanın ne ölçüde tehlikeli bir aşamaya geldiğini göstermektedir.

Kaya, dünyanın barışa en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde kimi ülkelerin, dinler çatışmasını körükleyecek tarzda İslam karşıtlığını adeta siyasi tutuma dönüştürdüğünü vurgulayarak, Bu çok korkunç ve tehlikeli bir yoldur. Kimi Batılı ülkelerin sokaklara, caddelere, mabetlere korku salan, hayatın ritmini, düzenini, huzurunu bozan bu çarpık, sahte ve ikiyüzlü yaklaşımı, kendi ülkeleri ve insanlık için felaketten başka bir şey getirmedi, getirmez. değerlendirmesinde bulundu.

- Kronikleşmeden tedavi edilerektadan kaldırılması elzemdir

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün de tüm ülkelerin başkan ve temsilcilerini, kolektif bir tavırtaya koyarak en ufak şüpheye dahi yer bırakmayacak şekilde saldırıyı kınamaya davet etti.

Dünyadaki tüm Müslümanların tehdit altında yaşamasına neden olan bu olayların, temel insan haklarından olan inanç özgürlüğünün önünde bir engel olmasının yanı sıra ülkeler ve halklar arasında kin ve düşmanlığı beslediğini vurgulayan Akgün, şunları kaydetti:

Saldırıların bu anlayışın bir sonucu olaraktaya çıktığını ve olayın uygulanma biçiminin çılgınlık derecesinde bir İslamofobinin yansıması olduğunu görüyoruz. Planlı ve stratejik olarak yürütüldüğü açık olan bu saldırgan tutumun bir an önce önüne geçilmesi, İslamofobinin kronikleşmeden tedavi edilerektadan kaldırılması, tüm dünyanın huzuru için elzemdir.

Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 Nolu Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş de terör saldırısını kınayarak, failini, demeçleri, yazıları, tavırları ile nefrettamına zemin hazırlayanları lanetlediklerini ifade etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber