EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Caniler bizi düşmanı sayıyorsa da bundan şeref duyarız

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yeni Zelandadaki iki camiye yönelik terör saldırısına ilişkin, Türkiye olarak biz kimsenin düşmanı değiliz, biz bütün insanlığın dostuyuz

Eklenme:15.03.2019 / 19:56          Güncelleme:15.03.2019 / 19:56

MUĞLA (AA) - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yeni Zelandadaki iki camiye yönelik terör saldırısına ilişkin, Türkiye olarak biz kimsenin düşmanı değiliz, biz bütün insanlığın dostuyuz. Ama caniler bizi düşmanı sayıyorsa da bundan şeref duyarız. Bu bizim için de büyük bir şereftir. dedi.

Çelik, Bodrum Nurol Kültür Merkezinde, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, sabah çok kötü bir haberle uyandıklarını ve cuma namazında dua eden Müslümanların katledildiğini ve şehit olduğunu söyledi.

Saldırıda ölenlere Allahtan rahmet dileyen Çelik, O saldırganın silahındaki ve yayınladığı bildirideki bazı ayrıntılar çok önemli. Silahında bazı ifadeler var. Bir tanesi 1683 yazıyor. Bizim 2. Viyana Kuşatmamıza gönderme yapıyor. İkincisi silahın üzerine, Türk yiyici yazmış. Üçüncüsü Miloş Obiliç yazmış. Miloş Obiliç, Kosova Savaşında Sultan 1. Muradı suikast ile öldüren Sırp suikastçının adı. Daha sonra bir tarih daha yazmış,aya da Endülüs Müslümanlarının, ilerleyişinin durdurulduğu tarihi koymuş. diye konuştu.

Olayı gerçekleştiren saldırganın, İslam ve Türkiye düşmanı olduğuna vurgu yapan Çelik, şöyle devam etti:

Diyor ki Boğazın doğusunda oturacaksanız, oturabilirsiniz ama boğazın batısında oturmayın. Biz geleceğiz, Ayasofyanın ve diğer camilerdeki minareleri kaldıracağız. Sonra da Türkiye yeniden güçleniyor, Türkiye bizim en eski düşmanımız. O yüzden Cumhurbaşkanı Erdoğanı öldürmek lazım diyor. Türkiyenin ilerleyişini durdurmak için diyor. Şimdi bu cani, tabi Avrupadaki aşırı sağcı siyasetçilerin, ırkçıların, faşistlerin ideolojisinden etkilenmiş, tarih okuyuşu o şekilde olan bir cani. Ama bakın, Türkiye olarak biz kimsenin düşmanı değiliz, biz bütün insanlığın dostuyuz. Ama caniler bizi düşmanı sayıyorsa da bundan şeref duyarız. Bu bizim için de büyük bir şereftir. Fakat en büyük rahatsız oldukları şey ne bu insanlık düşmanlarının, bu canilerin? Türkiyenin büyümesi, Cumhurbaşkanımızın Türkiyeye liderlik etmeye devam etmesi. Cumhurbaşkanımız Türkiyeye liderlik etmesin istiyorlar, Türkiye büyümesin istiyorlar. Hesaba katmadıkları ne? Bizi tanımıyorlar. Sizin sayenizde bu süreç aynen devam edecek.

Çelik, CHP Genel Başkanı Cumhurbaşkanımıza diktatör diyor, İsrail Başbakanı da Cumhurbaşkanımıza diktatör diyor. Ben şunu söyleyeceğim. Diktatörlerin bir özelliği var, diktatörler halkı gördükleri zaman, tankın, topun, tüfeğin arkasına saklanırlar. Bizim Cumhurbaşkanımız ise halkıyla beraber tankın, topun, tüfeğin üzerine yürümüştür. ifadesini kullandı.

Bundan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtiklerini anlatan Çelik, Türkiyeyi geride bırakmayacak, Türkiyeyi siyasi krizlerle boğuşturmayacak, Türkiyeyi siyasi krizler içinde boğmayacak bir model nasıl bulabiliriz diye bu sistemi hayata geçirdik. Bu sistemin özelliği şu, hiç kimse sizin iradenizi çalamaz. Siz kimi seçmişseniz o hükümet kurulmuş demektir. Koalisyon pazarlıkları, iktidar pazarlıkları, bakanlık pazarlıkları yoktur. Niye? Çünkü Türkiyeyi siz yönetiyorsunuz. Türkiyeyi yönetmeye hakkı olan sizsiniz. değerlendirmesinde bulundu.

Siyaset tarzlarına da değinen Çelik, iktidara geldiklerinde, sadece ve sadece vatandaşın sözüne kulak verdiklerini, başkasını dinlemediklerini belirtti.

- Bodrum memleketin incisi olmuş bir yer

Bodruma girişteki Cevat Şakir Kabaağaçlının yazısını hatırlatan Çelik, Bir daha burayı unutamayacaksın der. Hakikaten Bodrum, tarih boyunca, bu toprakların, memleketin incisi olmuş bir yer. Bütün dünyanın gözdesi, Türkiyenin gözdesi bir yer. dedi.

Çelik, Bodrumun bu Allah vergisi güzelliklerini, maalesef belediye eliyle, sellerle, felaketlerle, insanlığın kaliteli hayat sürmesiyleantılı olmayan işlerle, yıllardır karartmış durumda buradaki belediye başkanları. diye konuştu.

Bodrumluların hizmet beklediğini aktaran Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Biraz evvel belediye başkanımız, milletvekilimiz beraber bu AVMdeki esnafları gezerken, bir vatandaşımız, Bunları düzeltin dedi. Ben kendisine Tahir başkanın seçilmesi gerektiğini söyleyince, o sırada bizde hiç olmayan bir şeyi yaptığımızı düşünmüş, Acaba partizanlık mı yapıyorlar diye soru sordu. Yani Kazanmasanız hizmet etmeyecek misiniz? dedi. Ben de kendisine dedim ki Şimdiye kadar belediyeler bizim değildi, fakat merkezi bütçeden Muğlaya ve Bodruma gönderilen bütçelere bakın, olağanüstü bütçeler bunlar. Muğlaya verilen önemin göstergesi, Bodruma verilen önemin göstergesi.

Hükümetin, Bodruma inanılmaz bir şekilde, ister belediyesi olsun isterse olmasın, her türlü yatırımı yaptığına ve ihtiyacını karşıladığına dikkati çeken Çelik, Ama bugünün dünyası artık demokrasinin ve hizmetin, yerelden parlatıldığı bir dünya. Siz merkezi hükümetten ne kadar ilgi gösterirseniz gösterin Muğlaya ya da Bodruma, eğerada yerel ve vizyonel bir belediye başkanı yoksa, bulunduğu yerden ileriye götürmek gibi kaygısı ve projeleri olan bir belediye başkanı yoksa, maalesef o yerler yerinde bile saymıyor, geriye gitmeye devam ediyor. ifadesini kullandı.

Bodrumun, Türkiyenin turizm gelirlerini en iyi şekilde elde ettiğine dikkati çeken Çelik, şunları kaydetti:

Bodrum, belki tek başına bugün, Türkiyenin toplam turizm gelirini elde edebilecek bir yerdir. Bundan sonrasında da esasında, Bodruma daha çok turist gelmesine değil, daha çok paralı turist gelmesine uğraşmak gerekiyor. Buraya daha çok imkan gelmesine uğraşmak gerekiyor. Bodrumun, dünyanın yükünü çeken bir yer değil, tam tersine, dünyayla yarışan bir yer olması gerekiyor. Benim Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığım dönemde de Türkiyenin tanıtılmasının yanında, İstanbulun tanıtılmasına nasıl ayrı önem veriliyorsa, Antalyanın tanıtılmasına nasıl ayrı önem veriliyorsa, Bodrumun tanıtılmasına da ayrı önem verilir. Siz istediğiniz kadar bütçe hazırlayın, istediğiniz kadar bütçe koyun, burayı istediğiniz kadar tanıtın, buradaki sel görüntüleri dünyaya yayıldığıan itibaren, bir belediye başkanının vizyonsuzluğunun bedelini, bütün Bodrum halkı öder, bütün Türkiye öder.

Bodrumu, gençlerin yaşamaktan en mutlu olduğu ilçe haline getirmek gerektiğine değinen Çelik, ilçede kültür, sanat ve spor faaliyetleri yapmak için, AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Tahir Ateşin projelerinin bulunduğunu aktardı.

Bu projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirebileceklerine işaret eden Çelik, Her yaştan insanımız için, yaşlısı genci en önemlisi çocukların kendilerini hayata iyi hazırlayacakları, çok daha iyi imkanlarla donatılacakları bir merkez haline gelebilir. Burası bir turizm merkezi olduğu kadar, bir eğitim merkezi olabilecek potansiyele sahip. Biz bunları 1 Nisan sabahından itibaren yapmaya başlarız. İlk altı ay içerisinde bir sene içinde somut sonuçlarını herkes görmeye başlar. Ne kadar utanç verici bir şeydir Bodrumda sel felaketinin olması, kardeşlerimizin vefat etmesi. diye konuştu.

Bodrum konusunda çok kararlı olduklarına değinen Çelik, Cumhurbaşkanımızın buraya ilgisi çok yüksek. Dolayısıyla en önemli sözümüz de şudur. Bizim belediye başkanımızı belediye başkanı olarak seçerseniz, size söz veriyorum Bodrum Belediyesi belediye binasından yönetilmeyecek. değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber