EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Huawei Mate X dünyanın ilk 5G CE sertifikasyonunu aldı

Huawei Mate X, bağımsız denetim hizmetlerinde dünyada önde gelen TÜV Rheinland tarafından verilen, dünyanın ilk 5G CE sertifikasını almaya hak kazandı

Eklenme:16.03.2019 / 08:07          Güncelleme:16.03.2019 / 08:07

İSTANBUL (AA) - Huawei Mate X, bağımsız denetim hizmetlerinde dünyada önde gelen TÜV Rheinland tarafından verilen, dünyanın ilk 5G CE sertifikasını almaya hak kazandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Huawei Mate X, TÜV Rheinland tarafından verilen, dünyanın ilk 5G CE sertifikasını aldı. Bu sertifika, akıllı telefonun titiz bir test ve değerlendirme sürecinden geçtiğini gösteriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Başkan Yardımcısı Bruce Lee, şunları kaydetti:

Önceki nesil iletişim teknolojisi ve ürünleri ile karşılaştırıldığında, 5G teknolojisi ve ürün formları daha karmaşık. 5G sertifikasyon test standartları ve ekipmanları sürekli geliştirilmeye devam ediyor. 5G akıllı telefonları değerlendirmek bu sebeple benzeri görülmemiş bir zorluktur. Huawei ve TÜV Rheinland ekiplerinin iş birliğiyle, iki taraf birçok kilit sertifika teknolojisinde önemli atılımlar gerçekleştirdi. Gelecekte, Huawei iletişim ürünü teknolojisinin sertifikasyon araştırılması için birlikte çalışmak ve ticari kullanım için 5G terminallerinin ölçeğini teşvik etmek için TÜV Rheinland ile çalışmaya devam edecek.”

TÜV Rheinland Başkan Yardımcısı Stefan Kischka, TÜV Rheinlandın, hem sektör hem de tüketiciler için heyecan verici bir haber olan Huaweinin küresel 5G teknolojik gücüne tanıklık etmesine sevindim. TÜV Rheinland, kablosuz iletişim teknolojisi alanında yoğun bir şekilde çalışıyor. Yeni bir 5G dönemi yaratmak, tanıtmak ve tanık olmak için Huawei ile yakın çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Huawei nin ilk 5G akıllı telefonu olan Huawei Mate X, HUAWEInin en gelişmiş teknolojisi donatıldı. Huawei Mate X, 2G, 3G, 4G ve 5Gyi tek bir yonga ile destekleyebilen 7nm üretimiyle dünyanın ilk çok modlu 5G SoCsi olan Balong 5000 çip setiyle çalışıyor. Balong 5000, 6GHzde 4,6Gbps (düşük frekans bandı, 5G ana frekans bandı) sunarak, 5Gde en yüksek indirme hızını sunarak sektörün çıtasını belirliyor.

Balong 5000, Huawei Mate Xi gerçek 5G akıllı telefon yapan, kullanıcılar ve telekom operatörleri için farklı donanım gereksinimlerine ve formatlarına uyarlama yeteneği ile aynıa SA ve NSAyı destekleyen dünyanın ilk çipi. Bunun yanında Huawei , Huawei Mate Xin katlanabilen ince gövdesine birçok ileri teknolojiye sahip dört adet 5G anteni yerleştirdi.

CE sertifikasyon testini geçen Huawei Mate X, cihaz tasarımı ve tüm geliştirme sürecinde gerekli olan kurallara ve regülasyonlara tamamen uygun. Beyan edilen şartnamelere göre, radyo frekansı (RF), elektromanyetik uyumluluk (EMC), güvenlik ve SAR, CEnin sertifikalandırma kural ve standartlarını rahatlıkla karşılıyor.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber