EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

FETÖ Kölnden 2 ayrı kanaldan kriptolu yayın yapmış

ÖMER SÜT - Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Ege Bölgesinde Altınşehir adı altında yeni yapılanmasınıganize ettiği iddiasıyla Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak suçundan Halil Karagöze verilen mahkumiyet kararının gerekçesinde, Almanyanın Köln şehrindeki örgüt üyelerine tahsis edilen bir binada dünyadaki örgüt üyelerinin izlemesi için 2 ayrı kriptolu kanal yayını yaptıkları anlaşılmıştır

Eklenme:19.03.2019 / 08:10          Güncelleme:19.03.2019 / 08:10

İZMİR (AA) - ÖMER SÜT - Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Ege Bölgesinde Altınşehir adı altında yeni yapılanmasınıganize ettiği iddiasıyla Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak suçundan Halil Karagöze verilen mahkumiyet kararının gerekçesinde, Almanyanın Köln şehrindeki örgüt üyelerine tahsis edilen bir binada dünyadaki örgüt üyelerinin izlemesi için 2 ayrı kriptolu kanal yayını yaptıkları anlaşılmıştır. tespiti yer aldı.

Halil Karagözün Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak suçundan 18 yıl 9 ay, eşi Meryem Karagözün Silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan 9 yıl hapis cezasına ilişkin İzmir 15. Ağır Ceza Mahkemesinin 66 sayfalık gerekçeli kararında, FETÖnün 15 Temmuz 2016daki darbe girişiminin ardından eylemlerine nasıl devam ettiğine dair ayrıntılara yer verildi.

Darbe girişiminin ardından yeniden yapılanma sürecine giren FETÖnün ByLock dışında farklı gizli haberleşme sistemi kullandığına, örgüt toplantılarına daha çok önem verdikleri aktarılan kararda, tutuklanan örgüt mensuplarının yerine yenilerinin görevlendirildiği kaydedildi.

Kararda, 15 Temmuzdan önce daha alt görevlerdeki örgüt üyeleri darbe girişiminden sonra üst görevlere getirildiği vurgulandı.

FETÖnün dağılmayı önlemek adına kendi içerisinde Serhad diye tabir edilen bir sistem kurduğu ve örgüte eleman kazandırmak için faaliyet gösterildiğine yer verilen gerekçeli kararda, örgüt üyelerinin telefon konuşmalarında gizliliğe azami derecede dikkat ederek şifreli konuştukları, firari durumdaki örgüt mensuplarını hiyerarşide olabildiğince yüksek bir konumda değerlendirerek onların motivasyonunu artırdıkları, himmet toplama işlerine ara vermediklerinin altı çizildi.

- BM nezdindeki örgütlere baskı

Örgüt elebaşı Fetullah Gülenin mesajlarını içeren videoları internet üzerinden parça parça indirerek onları birleştirdikten sonra örgüt mensuplarına dağıtıldığı belirtilen kararda, şu değerlendirmelerde bulunuldu:

Örgütün, düzenlediği toplantılarda terör ve istihbarat birimlerinin kullandığı teknik ve fiziki takip yöntemlerine karşı duyarlılık eğitimleri verildiği anlaşılmıştır. Devlet ve güvenlik kuvvetlerine yardımcı olmaya çalışan örgüt üyelerini tehdit ettikleri, örgüt liderinden gelen talimatlar üzerine aynıa ve topluca sosyal medya propagandası yaptıkları, bu propagandaları VPN programı kullanarak Twitter üzerinden başka bir ülkeden gönderilmiş gibi IP yanılsaması yaptıkları belirlenmiştir. Almanyanın Köln şehrindeki örgüt üyelerine tahsis edilen bir binada tüm dünyadaki örgüt üyelerinin izlemesi için 2 ayrı kriptolu kanal yayını yaptıkları anlaşılmıştır. Örgütün, Birleşmiş Milletler nezdindeki uluslararası örgütlere baskı yaptıkları ve mensupların yazdığı onbinlerce dilekçeyi Avrupaya ulaştırdıkları dataya çıkartılmıştır. tespitlerine yer verildi.

FETÖ ile mücadele eden emniyet mensubu, savcı ve hakimlerin isimlerinin deşifre edilmesinin ardından örgüt tarafından tehditler aldığının altı çizilen kararda, darbe girişiminin başarısız olmasının ardından yeniden toparlanmak için kurulan Altınşehir yapılanması kapsamında büyük bölge sorumlularının her pazartesi, küçük bölge sorumlularının ise her salı günü örgüt toplantıları yaptıkları vurgulandı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber