EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Birileri ittifakı açık şekilde ortaya koydu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP diyor ki Ben sadece İYİ Parti ile ittifak yapıyorum

Eklenme:19.03.2019 / 17:39          Güncelleme:19.03.2019 / 17:39

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP diyor ki Ben sadece İYİ Parti ile ittifak yapıyorum. Sonunda HDPnin Eş Genel Başkanı dayanamadı. Adamın artık kanına dokundu herhalde, İstanbulda seçimi alacaksan benim oyumu da alacaksın. Ankarada alacaksan HDPnin oyunu alacaksın. dedi. Birileri ittifakı açık şekildetaya koydu. dedi.

Kurtulmuş, Kütahyanın Tavşanlı ilçesinde Cumhuriyet Meydanında partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı döneminde kente büyük hizmetler yapıldığını anlattı.

AK Partinin millete tepeden bakan bir siyaset anlayışına sahip olmadığına dikkati çeken Kurtulmuş, Bu ülkenin bir sevdası var. Hep daha ileriye gitmek, hep daha güçlü bir Türkiye olmak. Hep inançlarımızla medeniyetimizle daha ileriye gitmek. Millet ve devletin iç içe olduğu, etle tırnak gibi olduğu bütünleştiği bir Türkiye kurmak. Bizim siyasi hareketimizin, bizim siyasi çizgimizin özeti budur ama ne yazık ki bu memlekette millete tepeden bakan, milletin istikametini benimsemeyen, milleti adam etmeye çalışan bir siyaset güruhu var. diye konuştu.

Kurtulmuş, İslam coğrafyasının, mazlum milletlerin Türkiyeden beklentileri olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

Bütün İslam coğrafyası, mazlum milletler bizim gözümüzün içine bakıyor. Güçlü bir Türkiye olmamız lazım. Daha da ileriye gitmemiz lazım. Ele güne muhtaç olmayan, üç beş kuruş için gavura el açmayan büyük bir Türkiye olmamız lazım. Bu yolda devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Kınayanın kınamasından korkmayacağız. Hesabı olanın hesabından yılmayacağız. Gücü olanın gücünden asla korkup çekinmeyeceğiz. Çünkü ne yaparlarsa yapsınlar, hangi hesabı yaparlarsa yapsınlar, hesap yapanların en hayırlısı Allahtır. Biz ona yürekten inanırız.

Kurtulmuş, bir yerel seçim olmasına rağmen Türkiyenin istikrarla yoluna devam etmemesi için, Türkiyenin uluslararası alanda daha güçlü olmaması için AK Partinin önünün kesilmeye çalışıldığını söyledi.

HDP ile ittifakın açık şekildetaya çıktığını dile getiren Kurtulmuş, şöyle devam etti:

Dört parti yan yana gelmiş. CHP diyor ki Ben sadece İYİ Parti ile ittifak yapıyorum. Sonunda HDPnin Eş Genel Bbaşkanı dayanamadı. Adamın artık kanına dokundu herhalde, İstanbulda seçimi alacaksan benim oyumu da alacaksın. Ankarada alacaksan HDPnin oyunu alacaksın. dedi. Birileri ittifakı açık şekildetaya koydu. CHPlilerin listelerinden HDPliler giriyor. Bakıyorsun İYİ Parti milliyetçi kökenli ve onlar bunu nasıl içlerine sindiriyorlar. Diğer tarafta Saadet Partisi. Onlar da diyor ki Ben HDP ile ittifak yapmıyorum. Dirsek teması yapıyorum. CHP, HDP, İYİ Parti ve SPnin ne benzerliği vardır? Hiçbir benzerliği yoktur. Bir tektak cümleleri var; Recep Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin. Ama bu millet 31 Martta sandıklarda buna izin vermeyecek.

Mitingin ardından Tepecik beldesinde yapımı tamamlanan çok amaçlı salon açılışını gerçekleştiren Kurtulmuş, daha sonra Refah ve Fazilet partilerinde milletvekilliği yapmış merhum Ahmet Derinin kabrini ziyaret etti.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber