EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Milletimiz Cumhuriyet Halk Fırkası zihniyetinden hesap sordu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Milletimiz Cumhuriyet Halk Fırkası zihniyetinden sandıklarda hep hesap sordu

Eklenme:19.03.2019 / 19:18          Güncelleme:19.03.2019 / 19:18

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Milletimiz Cumhuriyet Halk Fırkası zihniyetinden sandıklarda hep hesap sordu. Sandıklarda hiç galibiyet yüzü göremediler. Muharrem İnce, Çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş diyor ya. Yenen kim? Millet yeniyor. Millet iradesine, kendisine sahip çıkanları hiçbir zaman bırakmıyor. dedi.

Kurtulmuş, Kütahya Zafer Meydanında partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Kütahya halkının her zaman hakkın, hakikatin ve haklının yanında durduğunu, Türkiye tarihinde siyaset boyunca doğru istikamette yol aldığını, başından itibaren AK Partiye ve Recep Tayyip Erdoğana destek verdiğini söyledi.

Türkiyenin siyasi tarihinin bugüne kadar büyük mücadelelere sahne olduğunu belirten Kurtulmuş, şöyle konuştu:

Türkiyede bir tarafta millete hizmet etmek için var gücüyle çalışanlar olmuş, diğer tarafta millete tahakküm etmek için siyaset yapanlar olmuş. Türkiye, milletiyle bütünleşmiş, milletiyle el ele kol kola yürüyen siyasi iktidarlar olunca yükselmiş, gelişmiş ve ekonomik olarak da refah içinde olmuştur. Rahmetli Menderes 1950 ile 1960 arasında 10 yıl bu memlekette ülkeyi yönetti. Kütahya halkı da Menderese çok büyük destek verdi. Babalarınız, dedeleriniz Menderesi Cumhuriyet Halk Fırkası karşısında mahcup etmedi. Menderes büyük hizmetler yaptı. Ama maalesef bu büyük hizmetlerle Türkiye yükselirken birileri bundan rahatsızlık duydu. Türkiyenin önüne, ayağına çelme takmaya kalktılar. Rahmetli Menderesi darağacına asarak yaptığı hizmetlerin hesabını sordular. Çok şükür onları atlattık.

Numan Kurtulmuş, tüm engellemelere rağmen rahmetli Turgut Özal ve Necmeddin Erbakanın da Türkiyeye büyük hizmetler yaptığını hatırlattı.

CHP zihniyetinin sandıkta galibiyet yüzü göremeyeceğini söyleyen Kurtulmuş, Milletimiz, Cumhuriyet Halk Fırkası zihniyetinden sandıklarda hep hesap sordu. Sandıklarda hiç galibiyet yüzü göremediler. Muharrem İnce, Çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş diyor ya. Yenen kim? Millet yeniyor. Millet iradesine, kendisine sahip çıkanları hiçbir zaman bırakmıyor. Millet geçmişte hizmet edenleri asla unutmuyor. Bugün de bırakmıyor. ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, konuşmasının sonunda AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutluya destek istedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber