EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Uzun vadeli, 50 yıllık hedefler koyuyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, önlerine kısa vadeli hedefler koymadıklarını belirterek, Uzun vadeli, 50 yıllık hedefler koyuyoruz

Eklenme:20.03.2019 / 15:04          Güncelleme:20.03.2019 / 15:04

AYDIN (AA) - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, önlerine kısa vadeli hedefler koymadıklarını belirterek, Uzun vadeli, 50 yıllık hedefler koyuyoruz. Koyduğumuz hedefleri de çok kısa içerisinde gerçekleştiriyoruz. dedi.

Bakan Selçuk, Nazilli ilçesinde iş adamlarıyla yenilen yemeğin ardından Nazilli Ticaret Odasının yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi ve bir konuşma yaptı.

Hain darbe girişimlerine, ekonomik operasyonlara, tüm engellemelere rağmen istikrarla büyüyen, adım adım yukarı tırmanan, daha da yukarı tırmanacak bir Türkiyenin var olduğunu söyleyen Selçuk, Önümüzde artık kısa vadeli hedefler koymuyoruz. Uzun vadeli, 50 yıllık hedefler koyuyoruz. Koyduğumuz hedefleri de çok kısa içerisinde gerçekleştiriyoruz. diye konuştu.

- Hep beraber Türkiye’yi büyüteceğiz.

Hükümet olarak hayata geçirdikleri teşvik paketleri ve işverenlerin bu desteklere gösterdiği ilgiyle Aydın’ın çalışma hayatının da ivme kazandığını ifade eden Selçuk, şunları söyledi:

İlimizde aktif sigortalı kişi sayısının son 17 yılda yüzde 60’a yakın arttığını görüyoruz. İŞKUR aracılığıyla Aydın’da 17 yılda toplam 140 bin vatandaşımızın işe yerleşmesini sağladık. Ülke genelinde içerisinde mesleki eğitim, iş başı eğitim, girişimcilik gibi alt başlıkları olan aktif iş gücü programları düzenliyoruz. 2002 yılında bu programlardan sadece bin 500 vatandaşımız yararlanırken, 17 yılda bu sayıyı 500 bine yani yarım milyona çıkardık. Bu sayede vatandaşlarımızın edindikleri nitelikleri ve tecrübeleri geliştirerek işverenlerimizin nitelikli elemana kavuşmasın hedefliyoruz.

Bakanlık olarak İl müdürlüklerimizle, tüm teşviklerimiz ve desteklerimizle sizlerin yanındayız. Bu anlamda istihdam seferberliği hem işverenlerimiz hem de gençlerimiz için önemli fırsatlar sunuyor. Siz yeter ki üretimi ve yatırımı arttırın. Biz de devlet yeni teşvik paketimizde olduğu gibi bütün fedakarlıklardan kaçınmayarak sizlerin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Vatanımıza milletimize, üretime, yatırıma ve inşallah ilave istihdamla ülkemizi beraber büyüteceğiz. Hep beraber Türkiye’yi büyüteceğiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da istihdam ve teşvik paketinden özel sektörün memnun olduğunu dile getirdi.

Hisarcıklıoğlu, Dost kara gün içindir. Devletimizi yanımızda görüyoruz. Bunlar tarihi destekler. Allah kendilerinden razı olsun. Bize de düşen bu yolda kendilerine hizmet etmek. Son 25 yılda neler gördük. Bütün sıkıntıları aştık. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak. Tümseği aştığımız da tekerlek de hızlı gidecek. Bizim kendimizden başka dostumuz yok. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. değerlendirmesinde bulundu.

Programın ardından Dallıca Göl Parkı ve Nazilli Devlet Hastanesindeki 6 yataklı 2. Düzey Çocuk Yoğun Bakım Servisinin açılışını yapan Bakan Selçuk, destekte bulunan hayırsever Taner Sayına plaket takdim etti.

Bakan Selçuk, ardından huzur evini ziyaret ederek burada kalan vatandaşlarla sohbet etti.

Programa Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Aydın Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ve Metin Yavuz, AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş da katıldı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber