EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Her daim insan odaklı devlet anlayışı yürütüyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Her daim insan odaklı bir devlet anlayışı yürütüyoruz

Eklenme:20.03.2019 / 18:13          Güncelleme:20.03.2019 / 18:13

AYDIN (AA) - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Her daim insan odaklı bir devlet anlayışı yürütüyoruz. Talep odaklı değil, arz odaklı bir devlet anlayışı yürütüyoruz. Vatandaşımıza ulaşmak ve dinlemek bizim her zaman önceliğimiz oldu. dedi.

Bakan Selçuk, Aydının Nazilli ilçesinde Uzun Çarşı esnafıyla bir araya geldi. Daha sonra bir parkta vatandaşlarla sohbet eden Selçuka çay ikram edildi.

Nazilliden İncirliovaya geçen Selçuk, burada Özel Engelli Bakım Merkezi, Sağlık Ocağı ve Rehabilitasyon Merkezinin Temel Atma Törenine katıldı.

Burada konuşan Selçuk, böyle tesislerinin sayısının AK Parti hükümetleri döneminde her geçen gün arttığı söyledi.

Tesislerin artmasından bakanlık olarak mutluluk duyduklarını dile getiren Selçuk, 2002de engelli bakım merkezi sayımız 23 iken bugün 99 engelli bakım merkezimiz ve 242 özel engelli bakım merkezi olmak üzere 341 rakamına ulaşmış durumdayız. Milletimize hizmet veren binalarımızın hizmet kalitesinin de aynı şekilde artması, iyileşmesi, imkanlarımızın gelişmesi, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplum hedefimize giden yolda en büyük güvencemiz. diye konuştu.

- İnsan odaklı bir devlet anlayışı yürütüyoruz

Bakan Selçuk, bakanlık olarak sürekli yeni projeler, yeni uygulamalar, yeni hizmet modelleri geliştirmek için yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayarak şunları kaydetti:

Bugün, özel bakım merkezlerinde engelli kardeşlerimizin her türlü ihtiyacına yönelik imkanlarımız hazır ve nazır durumda. Bunda en büyük pay 17 yıldır canla başla, emek ve özveriyle millete hizmet yolunda çalışmaktan yorulmayan hükümetlerimizdir. Bizler her programımızda, ziyaretimizde, halkımıza 17 yıldır ülkemize kazandırdıklarımızı, icraatlarımızı, yatırımlarımızı anlatıyoruz. Biz diyoruz ki, her daim insan odaklı bir devlet anlayışı yürütüyoruz. Talep odaklı değil, arz odaklı bir devlet anlayışı yürütüyoruz. Vatandaşımıza ulaşmak ve dinlemek bizim her zaman önceliğimiz oldu.

Yapılanların en büyük şahitlerinin hizmetlerden faydalanan vatandaşlar olduğuna değinen Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde vatandaşların refahının, hayat standartlarının yükselebilmesi için sahip oldukları tüm imkanları seferber ettiklerinin altını çizdi.

Bakan Selçuk, temeli atılan tesiste yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlanacağını aktararak Aydının daha fazla istihdam odaklı bir kent olmasını istediğini dile getirdi.

Bakanlık olarak özel bakım merkezlerinde bakım alan ve bakım ücretini ödedikleri engellilere harçlık vererek mali yüklerinin azaltmaya çalıştıklarını kaydeden Selçuk, Aylık olarak, 85 lira ila 170 lira arasında yaş gruplarına göre değişen miktarlarda destek oluyoruz. Bu desteklerden, bugün temelini atacağımız merkezimizde hizmet alacak kardeşlerimiz de yararlanacak inşallah. şeklinde konuştu.

Bakan Selçuk, Aydında 5 sosyal hizmet tesisi olduğunu, yakında bunun 6ya çıkacağını müjdeleyerek, Biz sizlerin taleplerini dinlemeye ve sorunlarınıza çare olmaya devam edeceğiz. Bütün bu çalışmalarımızla Türkiyenin geleceğinde huzurlu mutlu bir toplum kuracağımıza inanıyoruz. Aydına değer, çünkü Türkiyeye değer. ifadesini kullandı.

Töreninin ardından ilçedeki Şehit Fethi Sekin Sosyal Tesislerinin açılışına da katılan Selçuk, burada çocuklarla yakından ilgilendi. Bir müddet çocuklara sohbet eden Selçuk, açılış kurdelesine de çocuklarla beraber kesti.

Bakan Selçuk, programının ardından kentten ayrıldı.Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber