EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AK Partinin Kütahya mitingi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Son günlerde biti tekrar kanlanan bölücü örgüte Kandili, Sincarı, bulunduğu her yeri mezar etmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız

Eklenme:21.03.2019 / 15:54          Güncelleme:21.03.2019 / 15:54

KÜTAHYA (AA) - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Son günlerde biti tekrar kanlanan bölücü örgüte Kandili, Sincarı, bulunduğu her yeri mezar etmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız. dedi.

Erdoğan, partisince Yeni Spor Salonu önünde düzenlenen mitinge katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Kütahyanın tüm ilçelerini tek tek sayarak selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merhum Başbakan Adnan Menderesin şehri Kütahya, demokrasinin, milli iradenin şehri Kütahya sizleri bir kez daha hürmetle selamlıyorum. Şehitler diyarı Kütahyadan, Dumlupınardaki şehitlerimiz başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın, aziz milletimizin tüm aziz şehitlerini bir kez daha rahmetle yad ediyorum. ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 14 ay aradan sonra tekrar Kütahyada olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğunu belirterek, Öncelikle sizlere şükran borcumu ödemek istiyorum. Sizlere vefanız için gönülden teşekkür etmek istiyorum. Hamdolsun Kütahya 24 Haziranda yine bizleri yalnız bırakmadı. Tıpkı 1946 seçimlerinde merhum Menderese sahip çıktığı gibi, bir dönem vekilliğini yapan Menderesi her dönem mebusu bildiği gibi Kütahya bizi de hep bağrına bastı. şeklinde konuştu.

Kütahyanın 2002den beri milli iradenin ve AK Partinin kalesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, girdikleri 14 seçimin tamamında Kütahyanın rekorlara, zaferlere ve her biri öncekinden ihtişamlı başarılara imza attığını anlattı.

Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde Kütahya geleneğini yine bozmadı. Yüzde 71,5 ile şahsıma ikinci kez Cumhurbaşkanlığı görevini veren siz Kütahyalı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Yüzde 55 ile AK Partiyi şampiyon yaptığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim hepinizden razı olsun, rabbim bu sevdayı, bu dayanışmayı ve aramızdaki şu aşkı daim kılsın. dedi.

Yerel Seçimlere 9 gün kaldığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

Yedi düvel birleşti. Bu seçimleri başarıyla atlatmamız gerekiyor. İçeride de dışarıda da yedi düvel birleşti, 31 Mart seçimlerinden de alnımızın akıyla çıkmamız gerekiyor. Bakmayın siz muhalefetin 31 Martı önemsiz kılmasına, bakmayın siz onların bu seçimleri basit, sıradan ve önemsiz göstermesine. 31 Mart, Türkiyenin kritik seçimlerinden biridir. Bu seçimler sadece belediye değil, aynı zamanda beka seçimidir. Türkiye yine tarihi bir zaferle, yine kendisine yakışan bir demokrasi şöleniyle bu seçimleri Allahın izniyle atlatmak zorunda. Suriyedeki operasyonlarımızı sürdürmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız. Nasıl ki Cerablustan çıktık, nasıl Afrinden çıktık aynen bundan da öyle çıkmamız lazım. Güneyimizde kurulan terör koridorunun önünü tamamen kesmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız. Son günlerde biti tekrar kanlanan bölücü örgüte Kandili, Sincarı, bulunduğu her yeri mezar etmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız.

- Her an hazırız

Erdoğan, alandakilerin, Bir gece ansızın gelebiliriz sloganına karşılık, Ondan hiç şüpheniz olmasın. Her an hazırız, şua sınırdayız. Bir müptezel çıkmış ne diyor? Boğazın ötesine geçmeyin. Alçağa bakın alçağa. Bunlara hadlerini bildirmek için bu seçimden güçlü şekilde çıkmalıyız. Ezan ve bayrak düşmanlarına ders vermek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız. Milletimize kurulan tuzakları, sahiplerinin başına geçirmek için sizlerden özellikle sandıklara sahip çıkmanızı istiyorum. Sandığa gitmemek diye bir şey yok, hepimiz sandığa gideceğiz. değerlendirmesinde bulundu.

Kütahyadan 21 Haziranda olduğu gibi tarihi zafer beklediğini vurgulayan Erdoğan, mitinge katılanlara yönelttiği, Kütahya, 31 Martta sandığa sahip çıkıyor muyuz? Kütahya, 31 Martta kardeşliğine sahip çıkıyor musun? Kütahya, 31 Martta demokrasiye sahip çıkıyor muyuz? Kütahya, 31 Martta gönül belediyeciliğine evet diyor muyuz? Kütahya, 31 Martta mührü AK Partiye vuruyor muyuz? sorularına, evet yanıtını aldı.

(Sürecek)

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber