EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AK Partinin Kütahya mitingi

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP de bugün Kandildekilerin hatırı, Gazinin hatırından çok daha fazla sayılıyor

Eklenme:21.03.2019 / 16:22          Güncelleme:21.03.2019 / 16:22

KÜTAHYA (AA) - Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP de bugün Kandildekilerin hatırı, Gazinin hatırından çok daha fazla sayılıyor. dedi.

Erdoğan, Yeni Spor Salonu önünde düzenlenen mitingde, Nevruz Bayramını tebrik etti.

Orta Asyadan Balkanlara kadar çok geniş bir coğrafyada kutlanan nevruzun tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, Nevruz bolluğun, bereketin, baharın bayramıdır. İnşallah bolluk, bereket geliyor ve nevruz dayanışmanın, muhabbetin, yeni başlangıçların da bayramıdır. Nevruz kardeşliğin, sevginin, kalplerde yeşeren umutların bayramıdır. Nevruz toprakla beraber gönüllere düşen cemrelerin bayramıdır. Nevruzun temsil ettiği bu değerlere uygun olarak kutlanması da çok önemlidir. ifadesini kullandı.

Erdoğan, her kim 21 Martı şiddetin, terörü övmenin vasıtası haline getiriyorsa onun nevruza ihanet içerisinde olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Her kim bu güzel günü kavgayla provokasyonla sokak terörüne kurban ediyorsa o nevruzun manasını anlamamış demektir. Her kim butak bayramı, milletimizi kutuplaştırmanın, birbirine kırdırmanın aracı haline getiriyorsa o nevruzu istismar ediyor demektir. Maalesef ülkemizde çıkarlarını korumak için nevruz gibi, Cumhuriyet gibitak değerlerimizi hoyratça istismar edenler hep oldu.

Bu çevreler sırf kendi ikballeri, kendi menfaatleri, bireysel rant düzenleri bozulmasın diye yıllarca bu kavramların üzerinde tepindi durdular. Bunu en çok bölücü terör örgütüyle CHP zihniyeti yaptı. El ele verdiler, dirsek temasına girdiler, nevruz dediler, sokakları, caddeleri ateşe verdiler, bölücü örgütün paçavralarına sarıldılar, milletin inancına, mukaddesatına hakaret ettiler, daha bıyıkları yeni terlemiş Mehmetçiklerimizi şehit ettiler. Cumhuriyet dediler, senelerce vatandaşı yasaklara mahkum bıraktılar. Laiklik dediler, Atatürk dediler, Gazinin annesinin başındaki örtüyü kızlarımıza çok gördüler. Üniversite kapısında onları ağlattılar, Ağlatmadık dediler. Yalan söylemeyin ahlaksızlar. Kendi milletvekiliniz oldu o rektör yardımcısı. O kızlarımızı nasıl ağlattığını adım gibi biliyorum.

İkna odalarında onların başlarından başörtülerini çekip almak suretiyle üniversiteyi birincilikle bitiren başörtülü kızların başlarından keplerini, başörtülerini almak suretiyle onlara nasıl zulüm ettiklerini bildiklerini ifade eden Erdoğan, Siz kendinizi kandırabilirsiniz ama bizi kandıramazsınız ama o devran şimdi bitti mi? AK Parti ile kapandı mı? diye konuştu.

- İstismar siyasetinin başını CHP çekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların kendi marjinal ideolojileri içintak değerlerin hepsini de tepe tepe kullandıklarına dikkati çekti. Bugün de aynısını yaptıklarına, istismar ve yağma düzenlerini devam ettirdiklerine işaret eden Erdoğan, şunları söyledi:

Bu istismar siyasetinin başını CHP çekiyor. CHP bir taraftan Atatürkün kurduğu partiyiz. diyor, diğer taraftan Kandilin uzantılarıyla seçim ittifakı yapıyor. CHP hem Cumhuriyetçiyiz diyor hem de Cumhuriyete saldıranlara, ülkemizin birliğine kastedenlere yoldaşlık ediyor. Hem Milletin inancına saygılıyız. diyorlar hem de İslam dünyasından kaynaklanan terör. şu ifadeye bak. Bu ifadeyle Müslümanları töhmet altında bırakıyorlar.

Hem Ezanla sorunumuz yok. diyorlar hem de İstiklal Caddesinde ezanı Muhammediyi ıslıklayan edepsizlere kol kanat geriyorlar. CHP hem halkçıyız diyor hem de 15 Temmuz gecesi halka kurşun sıkan FETÖcü alçakların avukatlığını üstleniyor. İnanın rüzgar gülü olsa bu kadar sağa sola dönmez, emin olun bukalemun olsa bu kadar sık renk değiştirmez. En küçük bir hassasiyeti, omurgası, ilkesi, prensibi olmayan bir siyasi parti bunu yapmaz.

Gazi Mustafa Kemalin izinden giden bir partinin, Kandilin ve Pensilvanyanın uzantılarına taşeronluk yapmaması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, İçinde vatan sevgisinin kırıntısı bulunan bir parti, gidip Türkiyeyi yurt dışında önüne gelene... Hatta ve hatta Avrupa Parlamentosunda, Alman Parlamentosunda bölücü örgütün paçavralarını eline alanlarla yan yana resim çektirmez. değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, CHPnin yeniden aday gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaşın Oy yoksa yol da yok, hizmet de yok. sözlerini anımsatarak, Kibir kulesi ya. Mevcut yönetimin altında CHPnin ne Cumhuriyetle ne Gazi ile hiçbir bağı yoktur. CHP de bugün Kandildekilerin hatırı, Gazinin hatırından çok daha fazla sayılıyor. Eş başkanların sözü hem CHPde hem de ittifaktaklarında Bay Kemal ve hanımefendiden de daha fazla geçiyor. diye konuştu.

- Oy istismar eden ne idiği belirsiz birisi

Erdoğan, alana kurulan ekrandan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temellinin konuştuğu bir videoyu göstererek, Bu adam Kürt değil. Bu Kürt kardeşlerimizin üzerinden oy istismar eden ne idiği belirsiz birisi. dedi.

HDPli bazı milletvekillerinin söylemlerinin de yer aldığı görüntülerden sonra Erdoğan, şunları kaydetti:

Görüyor musunuz Kandilden talimat veriyor. Bu adam Kürt filan değil. Kütahyadan sesleniyorum tüm Türkiyeye. Türkiyede Kürdistan diye bir bölge var mı? Türkiyede ne var? Güneydoğu Anadolu bölgemiz var mı, Doğu Anadolu bölgemiz var mı, Karadenizimiz, Akdenizimiz var mı, Orta Anadolumuz, Egemiz, Marmaramız var mı? Ama Kürdistan diye bir bölge yok.

Sen Kürdistanı çok mu seviyorsun, Irakın Kuzeyinde var, defol gitaya, defol. Seninle beraber gelmek isteyenler varsa onları da al git. Siz, bizim ülkemizi bölemeyeceksiniz. 780 bin metrekareyle Türkiyeyi bölemeyeceksiniz.

(Sürecek)

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber