EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AK Partinin Kütahya mitingi

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2002de 276 barajımız varken biz buna tam 563 baraj daha ilave ettik

Eklenme:21.03.2019 / 17:01          Güncelleme:21.03.2019 / 17:01

KÜTAHYA (AA) - Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2002de 276 barajımız varken biz buna tam 563 baraj daha ilave ettik. Böylece ülkemizin baraj sayısını 839a çıkarttık. Hataya, Artvine, Rizeye yaptığımız gibi Kütahyayı da barajlar, göletler, sulama kanallarıyla donattık. dedi.

Erdoğan, partisince Yeni Spor Salonu önünde düzenlenen mitingde, muhalefetin uzanamadığı üzüme koruk diyen tilki gibi davrandığını ifade ederek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun kendi projelerini anlatmak yerine sürekli hükümeti eleştirdiğini söyledi.

CHPnin Ankaradan dışarıya sadece ufukta sandığı görünce çıktığını dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

Bunlar Anadolunun yollarını sadece seçimden seçime hatırlar. Hatayda hanım kardeşlerimi azarlayan belediye başkanına iki çift laf etmek yerine, her zamanki gibi bizi hedef almış. Yine araştırmadan, eline tutuşturduğu kağıtlardan okuyup Hatayda baraj var mı? demiş. Hani ben beş barajdan altı barajdan bahsediyorum. Başkan da ne derse beğenirsiniz, Hatayda baraj yok ki demiş. Vicdansız altı tane baraj yaptık biz, göletleri söylemiyorum. Bunların en büyüğü 585 bin dekar araziyi sulayacak Reyhanlı Barajıdır. Hani Bay Kemal bunu bilmiyor, onun eline kağıt parçalarını tutuşturanlar? Kılavuzu karga ya, sıkıntı buradan geliyor.

- İnanın beş koyun verin kaybeder gelir

Erdoğan, sadece Hataya değil, bütün Türkiyeye yeni barajlar kazandırdıklarına işaret ederek 2002de 276 barajımız varken biz buna tam 563 baraj daha ilave ettik. Böylece ülkemizin baraj sayısını 839a çıkarttık. Hataya, Artvine, Rizeye yaptığımız gibi Kütahyayı da barajlar, göletler, sulama kanallarıyla donattık. Bugüne kadar 14 barajı ve 6 göleti sizlerin hizmetine sunduk. 97 bin dekarlık tarım arazisini sulayacak Beşkarış Barajını, Kureyşler Barajını, Gediz Üzümlü Barajını, Gediz Yağmurlar Barajını biz yaptık. dedi.

Son 17 yılda inşa ettikleri tesislerle 106 bin dekar tarım arazisini sulamaya açtıklarını vurgulayan Erdoğan, kendilerinin eserleriyle konuştuğunu ama Kılıçdaroğlunun konuşacak bir şeyi olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlunun, kendisi ve ailesiyle ilgili Man Adası iddialarında bulunduğunu anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

Bizim Man Adasında paralarımız varmış. Tabii davayı açtık, o davadan 2,5 milyona mahkum oldu. Şimdi Yargıtayda. Parayı nasıl verecek filan o ayrı mesele. Onun için de milletvekilleri yardım sandığı kurdular. Oraya herkes beşer bin lira veriyor. Ben de diyorum ki Yargıtay onadıktan sonra inşallah buradan gelen 2,5 milyonu da Mehmetçik Vakfına vereceğim. Biz ailece kararımızı böyle aldık. Değerli kardeşlerim, bu adamdan bir şey olmaz. İnanın beş koyun verin kaybeder gelir, teslim edemeyiz.

- Kütahyalı çiftçilerimiz de paylarına düşeni alacak

Kütahyalı çiftçilere son 17 yılda toplam 913 milyon lira tarımsal destek verdiklerini belirten Erdoğan, şu bilgileri verdi:

Türkiye genelinde bu yılın ocak-şubat döneminde çiftçilerimize 5 milyar 61 milyon liralık destekleme ödemesi yaptık. Mart ayında 3 milyar 716 milyon liralık destekleme ödemesi daha gerçekleştirerek bu yılın ilk üç ayında çiftçilere 8 milyar 777 milyon lira desteği sağlamış olacağız. Kütahyalı çiftçilerimiz de bundan paylarına düşeni alacak.

Erdoğan, Kütahyada son 17 yılda iki OSB, bir teknopark, dokuz Ar-Ge merkezi ve üç tasarım merkezi kurduklarını anımsatarak Kütahyalı yatırımcıları 5,7 katrilyon liralık yatırım teşvikiyle destekleyerek 17 bin kişilik ilave istihdam oluşturduklarını vurguladı.

- Notlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında ve sonunda Kayahanın Bizimkisi bir aşk hikayesi adlı şarkısını söyledi.

Erdoğan için hazırlanan Lider filminin gösterildiği mitingde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ile AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu da birer konuşma yaptı.

Türk bayrakları ve AK Parti flamaları ile donatılan meydana, üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğanın fotoğrafları bulunan Sen bu memlekete ömrünü verdin, Biz sana gönlümüzü vermişiz çok mu? ve Hayme Ananın nesliyiz, AK Partinin kalesiyiz yazılı afişler asıldı.

Mitinglerde kullandığı tırın içerisinde yer alan haritada, Kütahyanın üzerini raptiyeyle işaretleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting sonrası belediye başkan adaylarıyla vatandaşları selamladı.

Mitinge, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da katıldı.

(Bitti)

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber