EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Erbakan hocanın milli görüşünü PKKya yasladın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Temel Karamollaoğu bana diyor ki Bu seçim dönemi kadar ahlaksız bir kampanya görmedim

Eklenme:21.03.2019 / 21:44          Güncelleme:21.03.2019 / 21:44

MUĞLA (AA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Temel Karamollaoğu bana diyor ki Bu seçim dönemi kadar ahlaksız bir kampanya görmedim. Doğru, iki tane milletvekili koyacaksın diye Erbakan hocanın milli görüşünü PKKya yasladın PKK’ya. dedi.

Fethiye Cumhuriyet Meydanında düzenlenen mitingde konuşan Soylu, dağlarda kuş uçmadığını, son 30 yılda teröre katılımın en düşük seviyede olduğunu söyledi.

Türkiyede 4,5 yıl hiç seçim olmayacağını, 50 yıldır bu ülkede 4,5 yıl seçimin olmadığı hiçbir dönem yaşanmadığını dile getiren Soylu, şöyle devam etti:

Türkiye’yi milli ve yerli üreterek sıçratacağız. Ekonomide gürül gürül adımlar atacağız. Yetmedi terörün kökünü kazıyacağız. Etrafımızdaki coğrafyaya barış getireceğiz. Batı, Amerika bizden korkuyor. Güçlü bir Türkiye istemiyorlar. 24 Haziran’da PKKyı Meclise biz mi soktuk. Biz sokmadık. Kılıçdaroğlu, 1 oy CHPye 1 oy HDP’ye dedi mi demedi mi? Herkese, her yerde bunu anlattı. İçişleri Bakanlığının bütçesini Mecliste savunurken kadın çıktı dedi ki ‘Sizin işgal askerleriniz, sizin işgal polisleriniz, işgal jandarmalarınız, Hakkari’de, Diyarbakır’dalar. Onlarıadan çekin.’ Haddi görüyor musunuz? Ben ağzının payını hokkalı bir şekilde veririm ama ben lafı söyleyene bakmam. Lafı söyletene bakarım. .

HDP, PKK’nın uzantısı olan bir siyasi partidir diyen Bakan Soylu, şunları kaydetti:

Dün Adana HDP ile binasını bastık. İçeride kozmik oda oluşturmuşlar. Çek senet işi yapıyorlar. Mahkeme kuruyorlar. Para alıyorlar, veriyorlar, milleti tehdit ediyorlar. Bunlar hem terörist hem mafyacı hem de ahlaksız. Bu adamları meclise sokanlar ne yapacaklar? Bunların vekilleri İstanbul’da bir araya gelecekler. Diyarbakır’a kadar yürüyecekler. Neden? Apo İmralı’dan çıksın diye. Dedim ki ‘Sizi yürüten adam değildir.’ Kötü bir şey mi söyledim? Yürüyebildiler mi? Uçakla Diyarbakır’a gittiler. Diyarbakır’da burunlarını otellerinden, evlerinden çıkaramadılar.

- HDP diye bir siyasi parti yoktur. PKK vardır

HDP Eş Genel Başkanının Kürdistan’da biz kazanacağız, Batıda da AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz dediğini hatırlatan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Batı illerinde verilecek oylar Eruh ve Cizre’deki oylara destek verecek. ‘Batıda zillet ittifakını destekleyeceğiz’ diyorlar. Biz yanlış mı yaptık yahu? Belediyeleri almakla yanlış mı yaptık. Terörle mücadelede yanlış mı yaptık? Eğer biz bunlarla mücadeleyi yapamazsak büyükşehirlerdeki 299 belediye meclis üyesinin CHP’den 201’ini, Saadet Partisinden 74ünü, İYİ Parti’den 24’ünü aday gösterdiler. Sızdırdılar. Şimdi diyorlar ki biz sizin büyükşehirlerinize sızalım da görün. Önümüzdeki 4,5 yıl bizim huzurumuzu bozmak için fitne tohumu ekecekler. Diyorlar ki Beka sorunu yok. Nasıl yok? 15 Temmuz’da Türkiye’de darbe olacağını hangimiz biliyorduk? 7 Haziran’da bunlar yüzde 13 oy aldı. Yetmedi camileri, okulları, hastaneleri yaktılar yıktılar. Terör örgütü talimat veriyor. Örgüte talimatı veren Amerika’dır, Kandildir. 31 Mart gecesi Türkiye’de hükümet zafiyete uğrarsa 1 Nisan’dan itibaren Doğu ve Güneydoğu’da bu huzurtamını bertaraf eder, 6 yaşındaki çocukların ellerine taşı verip kaymakam ve valileri itibarsız hale getirirler. Bunu daha önce de yaşadık. HDP diye bir siyasi parti yoktur. PKK vardır. Bu vekiller, milletvekili değildir. Bunlar PKK’nın, terörün vekilidir. Kendi karakterleri, haysiyetleri söyleyebilecekleri bir tek sözleri yoktur.

Soylu, 31 Mart’ı geçince, Türkiye’nin ekonomide, geleceğe atacağı adımlarda, terörle mücadelede çok daha iyi bir noktaya geleceğini vurguladı.

Teröristlere adım attırmadıklarını, tekrar imkan bulabilecekleri bir hamleyi gerçekleştirmek istediklerini belirten Soylu, şunları kaydetti:

Moral bulmak istiyorlar. O zaman biz Necmettin öğretmene, şehit Aybüke kızımıza, kundakta vefat eden Bedirhan bebeğimize, şehitlerimizin anne babalarına ne anlatacağız? Bana bunu söyleyin. Benden önce de içişleri bakanı vardı, benden sonra da olacak. Bu memleketten ise bir tane var. Göz dikenin gözünü oyarız. Temel Karamollaoğu bana diyor ki Bu seçim dönemi kadar ahlaksız bir kampanya görmedim. Doğru. İki tane milletvekili koyacaksın diye Erbakan hocanın milli görüşünü PKKya yasladın, PKKya. Ahlaksız ben miyim? Adıyamana Şanlıurfa’ya bugüne kadar PKK giremedi. Onun yüzünden bugün Şanlıurfa ve Adıyaman’da Saadet Partisi onlarla ittifak yapıyor. Girmek istiyor. Oyun büyük. Bu oyunu bozalım. Güçlü iradenizle bozalım. Biz doğu ve güneydoğuda dik yürüyoruz ya zannetmeyin ki karakterimizden, cesaretimizden. Bizada dik yürümemizi sağlayan sizin verdiğiniz oydur. Sandık, demokrasi, mili iradedir. Biz milletimize hiç hile yapmadık. Şua bunlar önümüzdeki güzel yılları tarumar etmek istiyorlar. Bunlara müsaade etmeyin. Boynumuzu ne olursunuz Kandil’in önünde eğik bırakmayın. FETÖ denilen şarlatana ne olursunuz bizi güldürmeyin.

Türkiyenin 300 yıldır milletin sayesinde ilk kez bu noktaya geldiğini dile getiren Soylu, Erdoğanın ayağına topu bir verin de zillet ittifakının kalesindeki Kılıçdaroğlu’na 90’a çaksın. ifadesini kullandı.

Hem yerel seçimlerden güçlü çıkacaklarını hem de Türkiyeyi tezgaha getirmek isteyenlere fırsat vermeyeceklerini vurgulayan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

2009, 2014’te MHP ile birlikte olduk mu? Hayır. 2014’te beka dedik mi? Hayır. 17-25 Aralık olmasına rağmen beka demedik. Şimdi MHP ile AK Parti bir araya geldi. Bu ittifakı oluşturdukları için hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana hem de MHP lideri Devlet Bahçeliye teşekkür ediyorum. Göreceksiniz 50 yıl 100 yıl sonra bu ittifakla Türkiyenin ne gibi belalardan savuşturulduğunu ve geleceğe taşındığını gelecek nesillerimiz takdir edeceklerdir.”

Soylu, konuşmanın ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nil Hıdır ve Fethiye Belediye Başkan adayı Muhittin Kayabaş’a oy istedi.

Daha sonra Seydikemer’e giden Soylu, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti, vatandaşlara karanfil dağıttı.

(Bitti)

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber