EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İçişleri Bakanı Soylu:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Resmen PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var

Eklenme:21.03.2019 / 21:58          Güncelleme:21.03.2019 / 21:58

İZMİR (AA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Resmen PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var. dedi.

Ege Karadenizli Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleriyle Balçova Termal Otelde bir araya gelen Soylu, yerel seçimleri hatırlatarak, bu yerel seçimde terör örgütü PKKnın, tuhaf bir ittifak aracılığıyla belediyelere sızmaya çalıştığını söyledi.

Bakan Soylu salonda iş adamları bulunduğunu, kendisinin de R.Ö. adında bir işsiz bildiğini belirterek, şöyle devam etti:

1990lı yıllarında başında Muşun Malazgirt ilçesinde Yol, Su, Elektrik Genel Müdürlüğüne ait iş makinelerinin yakılması eylemine katılmış. 2015te Apoya tecridi protesto etmek için eylemlere katılmış, basın açıklaması yapmış, küçük bir ayrıntı belki ama 2018 yılında KCK Türkiye masası yapılanmasında faaliyet gösterdiği bilgisi var. Bir tane arkadaşı var, 2010 yılında İzmirde korsan gösteri ve güvenlik güçlerinin araçlarına havai filan atma, taşlı sopalı saldırı eylemi gibi sosyal faaliyetleri var. Bir tane de 1997 yılında PKK/KCK terör örgütü mensubu olmak suçundan Diyarbakır E Tipi cezaevinde yatmış bir eleman var. Bir de kuyumcu dükkanı soymaktan yakalanmış bir örgüt üyesi. Saydığım insanlar ve bunlar gibi son tespitlerimize göre Türkiye genelinde 325 kişiyi, öncesinde 299 demiştim ama son tahlilde bunun gibi 325 kişiyi ilçe belediye meclis üyesi olarak şu aziz millete teklif ediyorlar.

- Bunlara belediye meclis üyeliği yaptırmayız

Bakan Soylu, anlattıklarının birkaçının İzmir CHP ilçe belediye meclis üyesi adayı olduğunu ifade ederek, Bu kariyerde, bu karakterde, özgeçmişleri bu şekilde olan ve resmen PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var. 31 Mart günü eğer seçilirse sicillerinde PKK iltisakı bulunan, tövbekar falan olmamış, irtibatı kesilmemiş ve Türkiye çapında 325 kişi, belediye meclislerine girecekler. Şunu söyleyim, bunların iltisakı, irtibatı, davaları devam ediyor. Net söyleyim 14 değil 325 kişi de olsa, iltisakını, irtibatını tespit ettiğimiza bu adamların hiçbirisi Allah muhafaza belediye meclis üyesi seçilse biz bunlara belediye meclis üyeliği yaptırmayız. Çünkü bu olayları yapmış insanların bu görevlere aday olma hakkı olabilir ama bunların bu görevleri yapma hakkı yok. diye konuştu.

Yaklaşık 15 gündür aynı şeyleri söylediğini aktaran Soylu, hiçbirinin çıkıp da Hayır o listede isminin baş harflerini verdiğin kişi benim, benim böyle bir hayatım yok, PKK ile irtibatım yok demediğini, ismini verdiği partilerin başkanlarının da itiraz etmediğini ifade etti.

-Karakollarda güven masası kurduk

Soylu, Türkiyenin, yaşadığı sorunlar nedeniyle asayişte, terörle mücadelede, siber mücadelede çok iyi bir noktaya geldiğini belirtti.

Tüm mücadelelerini hukukun dışına çıkmadan yaptıklarını vurgulayan Soylu, bu dönemin, Türkiyede karakollardaki kötü muameleler dahil olmak üzere son 30-40 yılda en az şikayetlerin yaşandığı dönem olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

Karakollarda güven masası kurduk. Vatandaşlarımız ilk önce bu masaya müracaat etmiş olacak. Oraya 2 bin 500 kadın personel alacağız. Yakında ilanına çıkacağız. Onları eğiteceğiz. Onların bir tek işi olacak. Vatandaşımıza nezaketli davranmak, onları doğru yönlendirmek noktasında görev alacak. dedi.

Dün Adanada HDP il binasına operasyon yaptıklarını hatırlatan Soylu, kozmik oda ele geçirdiklerini, bundan 4-5 sene önceada mahkeme kurulduğunu, çek senet mafyacılığı yapıldığını anlattı.

Soylu, operasyonun birçok ile sıçrayacağını, hepsini armut toplar gibi toplayacaklarını ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

Hatırlamıyor musunuz, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanını belediyenin bodrumuna çektiler. 17-18 yaşındaki çocuklara onları sorgulattılar. Allah muhafaza yarın öbür gün İzmir Belediyesinde, başka belediyelerde aynı şeyi çok rahat görebiliriz. Bu bizim sorumluluğumuzdur. Şurada 10 günlük bir vakit kaldı. Bu 10 günlük vakitte işi sıkı tutun.

- İzmir varlık içinde yokluk çekiyor

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci de 1997 senesinde İzmirin ülkenin ikinci büyük ekonomisi olduğunu, 2018 yılında ise üçüncü sıraya gerilediğini vurgulayarak, İzmirde işsizlikanının datalamanın üzerinde olduğunu belirtti.

İzmirin tarım, sağlık, turizm, ticarette önemli bir kent olduğunu kaydeden Zeybekci, Peki niye varlık içinde yokluk çekiyor? Suç İzmirin değil. Derdim kimseyi kötülemek değil, Türkiyede hiçbir yerde olmayan problemler burada var. İzmir maalesef muassır medeniyet şehirler yarışında yok. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber