EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Tohumların gökyüzünde yolculuğu

Afyonkarahisarın Sultandağı ilçesine bağlı Yeşilçiftlik beldesinde ilkokulu öğrencileri Tohumların Yolculuğu projesi kapsamında balonlarla gökyüzüne tohum uçurdu

Eklenme:25.03.2019 / 12:52          Güncelleme:25.03.2019 / 12:52

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisarın Sultandağı ilçesine bağlı Yeşilçiftlik beldesinde ilkokulu öğrencileri Tohumların Yolculuğu projesi kapsamında balonlarla gökyüzüne tohum uçurdu.

Proje Sorumlusu Yeşilçiftlik İlkokulu ana sınıfı öğretmeni Huri Melek Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 27 okulun katıldığı e-Twinning (Tohumların Yolculuğu) projesine okullarının dahil edildiğini söyledi.

Proje ile 3-11 yaş grubu çocuklardaki doğa sevgisi ve çevre bilincinin geliştirilmesinin amaçlandığını belirten Keskin, bu kapsamda ilk olarak doğa gezisi, ağaç dikme, gül fidanları dikimi ile çalışmalara başladıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

Projemizin en önemli ayağı olan tohumların yolculuğunda çınar, çam, akasya gibi çeşitli ağaç tohumlarını, killi toprağı su ile karıştırarak hamur haline getirdiğimiz çamur toplarının içerisine yerleştirdik. Daha sonra helyum gazı ile şişirilen balonların ucuna ip ile bağlayarak tohum toplarını gökyüzüne bıraktık. Tohumlar yaklaşık 8 saat sürecek yolculuğun ardından büyüyüp gelişeceği topraklara ulaşacak.

Keskin, aynı şekilde hazırlanan 200 adet tohum toplarını, belde yakınlarındaki Gökçukur ve Meleşe bölgesinde öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından doğaya atarak, projeyi tamamladıklarını anlattı.Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber