EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Zeybek mazbatasını aldı

Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Partiden Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Mehmet Zeybek, mazbatasını alarak görevine başladı

Eklenme:15.04.2019 / 12:51          Güncelleme:15.04.2019 / 12:51

AFYONKARAHİSAR (AA) - Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Partiden Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Mehmet Zeybek, mazbatasını alarak görevine başladı.

Başkan Zeybeke mazbatasını, İl Seçim Kurulunda düzenlenen törenle, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı hakim Habibe Aslan verdi.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Yüksek Seçim Kurulunun verdiği nihayi kararın ardından mazbatasını aldığını söyledi.

Kendisine oy veren ve vermeyen herkesin belediye başkanı olduğunu belirten Zeybek, Hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmet etmek için gayret sarf edeceğiz. Rabbim mahcup etmesin. İlk icraatımız olarak AFRAYın takipçisi olacağız. Askeri havaalanının sivil uçuşlara açılmasıyla alakalı girişimlerde bulunacağız. İnşallah Afyonkarahisara güzel hizmetler kazandıracağız. diye konuştu.

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu da kentin çok güzel hizmetlere layık olduğunu ifade etti.

- Gerekirse ekmeğimizi bölüşür, onları aç bırakmayız

Bir gazetecinin, Mazbata alan bir belediye başkanının ilk icraatı Suriyelilere yapılan yardımları kesmek oldu, sizde böyle bir şey olacak mı? sorusu üzerine Eroğlu, şunları kaydetti:

Bizde böyle bir şey olamaz, çünkü onlar gönül coğrafyamız. Yani cetvelle çizilen sınırlar var. Eğer cetvel biraz öbür tarafta çizilseydi, onlar da bizim vatandaşımız olacaktı. Biz her mazlumun, mağdurun yanındayız. Gerekirse ekmeğimizi bölüşür, onları aç bırakmayız. Allah nasip ederse, hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız gerekli tedbirleri alıyor. Suriyeli kardeşlerimiz güvenli bölgelere peyderpey geçiyor ve yerleşiyor.

Zeybek, törenin ardından, AK Parti milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile Afyonkarahisar Belediyesine geçerek, eski Belediye Başkanı Burhanettin Çobandan görevi devraldı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber