EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Beyzbolu uluslararası arenada da temsil etmeye başladık

Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan, beyzbolu sadece Türkiyede değil, uluslararası arenada da temsil etmeye başladıklarını söyledi

Eklenme:15.04.2019 / 15:12          Güncelleme:15.04.2019 / 15:12


MUĞLA (AA) - Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan, beyzbolu sadece Türkiyede değil, uluslararası arenada da temsil etmeye başladıklarını söyledi.

Bodrum Antik Tiyatroda düzenlenen beyzbol, softbol, korumalı futbol ve ragbi sporu tanıtım etkinliğinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pazan, öncelikli amaçlarının, ülke çapında bu branşların popülaritesini artırmak olduğunu kaydetti.

Düzenlenen etkinlikle branşlarını tanıttıklarını ifade eden Pazan, Buradaki gençlerimizi teknoloji bağımlılığından uzak tutabilmek için, daha ilkel sokak oyunlarının oynanabileceği bir eskiye dönüş projesi düşündük. diye konuştu.

Pazan, çocukların sokaklarda oyun oynamasını ve sokaklardan olimpiyatlara kadar gidilen yolda başarılı sporcular seçilmesini istediklerini anlattı.

Türkiyede beyzbol sporunda iyi bir yol katettiklerini belirten Pazan, şöyle konuştu:

Bugün burada dört branşı tanıtacağız ama önceliğimiz beyzbol. Biz iki yıldır yönetimdeyiz. Bizden önceki yıllarda iki kez 4-5 kulübün katıldığı Türkiye Şampiyonası yapılmış. Bugün itibarıyla yaklaşık 16-17 büyükler takımı, altyapıda 8-9 takımımız oldu. Gençler dediğimizta seviyede 8 takımımız var. Şu an Türkiyede 30-35 civarında beyzbol kulübümüz var. Biz Türkiye Şampiyonası yapıp, çocukların kaderini bir güne bağlamayalım, lig usulü olsun istedik. Gayet güzel ve verimli geçiyor. İlgiden oldukça memnunuz. Biz bu işe 3-4 kulüple başladık. Bugün Türkiye genelinde beyzbolda 30-35 kulübümüz oldu ve milli takımlar oluşmaya başladı. Geçen yıl İtalyada İngiltereyi yendik. Tesadüf olmadı ve gruptan çıktıktan sonra İngiltereyi yeniden yendik, Rusyayı mağlup ettik. Güzel de bir milli takım oluştu. Beyzbolu sadece Türkiyede değil, uluslararası arenada da temsil etmeye başladık.

Bodrumun farklı okullarından yaklaşık 500 öğrencinin katıldığı etkinlikte oluşturulan takımlar, beyzbol ve ragbi oynadı. Maçlarda renkli görüntüler yaşanırken, dereceye girenlere kupa verildi.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber