EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk toplantısını yaptı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Biz burada iş birliği ve uzlaşı içerisinde en geniş demokrasiyi sonuna kadar uygulayarak, demokratik uygulamaları hayata geçirerek, İzmiri birlikte yönetmenin onurunu, gururunu hep birlikte yaşayalım

Eklenme:15.04.2019 / 18:27          Güncelleme:15.04.2019 / 18:27

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Biz burada iş birliği ve uzlaşı içerisinde en geniş demokrasiyi sonuna kadar uygulayarak, demokratik uygulamaları hayata geçirerek, İzmiri birlikte yönetmenin onurunu, gururunu hep birlikte yaşayalım. dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Soyer, başkanlığında ilk kez toplandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Soyer, İzmirin Türkiyede demokrasinin en güzel örneğini sergileyeceğine inandığını belirtti.

İş birliği ve uzlaşı temennisinde bulunan Soyer, Biz burada iş birliği ve uzlaşı içerisinde en geniş demokrasiyi sonuna kadar uygulayarak, demokratik uygulamaları hayata geçirerek, İzmiri birlikte yönetmenin onurunu, gururunu hep birlikte yaşayalım. Bu iş birliği ve dayanışma farklı siyasi parti ve görüşlerden olmamızın farklı görüşlere sahip olmamızın bir engeli olmasın. Bu farklılıklar bu meclisin alacağı kararları zenginleştirsin, iyileştirsin ve İzmir için daha hayırlı sonuçlartaya konulmasına imkan versin. diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal da yeni dönemin kent için hayırlı olması dileğinde bulunarak, mecliste yer alan herkesin tek gayesinin daha iyi bir İzmir olduğunu vurguladı.

İzmirin daha iyi bir noktaya gelmesi arzusunu taşıdıklarını anlatan Hızal, Biz önümüzdeki dönemde İzmir halkı için, İzmir için güzel olan, iyi olan ve doğru olan her konuda grubumla birlikte yanınızda olacağımıza söz veriyoruz. Ama İzmir için iyi olmayan, İzmir halkının aleyhine olan her hususta da grubumuzla birlikte yasaların bize tanımış olduğu yetkilerle önerilerimizi sunacağız, karşısında duracağız. Daha iyinin ve daha doğrunun yapılması için mücadele vereceğiz. ifadesini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Mustafa Özuslu da seçim sonuçlarının İzmire ve Türkiyeye hayırlı olmasını temenni ederek, İzmir için aşkla çalışacağız. İzmiri dünyanın ve Avrupanın en önemli kentlerinden biri haline getirip, İzmirdeki her bir vatandaşımızın yaşam kalitesinin yükselmesi için bu meclis çalışmalartaya koyacak. dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Kemal Sevinç de kent için iyi ve doğru olan her konuda çalışmalara destek vereceklerini belirtti.

MHP Grup Başkanvekili Selahattin Şahin de İzmirin güzelleştirilmesi ve şehrin iyi daha iyi noktaya gelmesi için çalışacaklarını bildirdi.

- Meclis 1. ve 2. başkanvekili seçimleri

Konuşmaların ardından 2 yıl süreyle görev yapacak Meclis 1. ve 2. Başkanvekili seçimlerine geçildi.

Gizli yapılan oylama sonucunda CHPnin önerdiği Mustafa Özuslu 1. Başkanvekili, Burhan Suat Çağlayan ise 2. Başkanvekili seçildi.

Toplantıda meclis divanı için 4 asil 4 yedek üye de gizli oyla belirlendi. Büyükşehir Belediye Encümenine, meclis üyeleri arasından 1 yıl süre ile gizli oyla 5 üye belirlenirken, meclis ihtisas komisyonlarına da üyeler seçildi.

Büyükşehir Belediye Meclisinden Konak ilçesinde bulunan tarihi Elektrik Fabrikasının yarın Ankarada Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak olan ihalesine katılmak için karar alındı.

Büyükşehir Belediye Meclisi, 2018 yılı denetim ve faaliyet raporlarının okunup, oylanması ile devam etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber