EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Uluslararası Expermed Kongresinde, tüp bebek tedavisi konuşuldu

Üreme tıbbına imza atan ve tüp bebek tedavilerinde ilkleri başaran isimler III

Eklenme:16.04.2019 / 06:37          Güncelleme:16.04.2019 / 06:37

İSTANBUL (AA) - Üreme tıbbına imza atan ve tüp bebek tedavilerinde ilkleri başaran isimler III. Uluslararası Expermed Kongresinde bir araya geldi.

Bahçeci Tüp Bebek Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kıbrısta gerçekleştirilen III. Uluslararası Expermed Kongresi kapsamında, 17 ülkeden 350den fazla katılımcı ile üremeye yardımcı tedavilerde kullanılan yeni teknolojiler ve yaklaşımlar masaya yatırıldı.

Üreme cerrahisi, klinik embriyoloji,roloji, üreme genetiği, immünoloji ve kök hücre tedavisindeki gelişmelerin ele alındığı kongrenin bu sene ki teması Zor Vakalarda Kısırlığın Tanı ve Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar olarak belirlenirken, standart tedavi yöntemleri ile başarılı sonuç alınamayan zor vakalar için geliştirilen son teknikler, üreme uzmanları tarafından tartışıldı.

Kongrede tüp bebek tedavilerinde kullanılan uygulamaların etkinliği, güvenliği ve gelecekteki potansiyeli bağlamında gözden geçirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Üreme Sağlığını Koruma Derneği (ÜRSAK) Kurucu Başkanı ve III. Uluslararası Expermed Kongresi başkanlarından Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, İddialı bilimsel içeriğiyle Expermed Kongre serisi, katılımcılar için üreme tıbbındaki yeni yaklaşımların ve teknolojilerin tartışılması için eşsiz bir fırsat yarattı. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz kongre, kısırlık tanı ve tedavi modellerinin uzmanlar ve izleyiciler tarafından geniş çaplı tartışılabildiği bir gelenek haline geldi. ifadelerini kullandı.

- Şimdiye kadar varlıklarını bile bilmediğimiz birçok kısırlık durumunu teşhis etme gücüne sahibiz

Kongre başkanlarından Prof. Carlos Simon kişiselleştirilmiş üreme tıbbında moleküler genetik ve genomiğin rolüne dikkati çekerek, Omics teknolojilerindeki gelişmeler sayesinde, şimdiye kadar varlıklarını bile bilmediğimiz birçok kısırlık durumunu anlama ve teşhis etme gücüne sahibiz. Deneyimlerimiz bize kısırlığa genel bir çözüm olarak hizmet edecek tek ve basit bir yaklaşım olmadığını göstermiştir. Bu modeller şüphesiz çok boyutlu ve disiplinler arası yaklaşımlar gerektirmektedir. Şimdiye kadar varlıklarını bile bilmediğimiz birçok kısırlık durumunu teşhis etme gücüne sahibiz. değerlendirmesini yaptı.

Ünlü üreme genetiği uzmanı Dr. Carmen Rubio ise embriyoların içinde büyütüldüğü sıvıları kullanarak embriyonun genetiğini belirleme konusunda gerçekleştirmekte oldukları çalışmaları hakkındaki son bulguları paylaştı.

Rubio, Şua embriyo genetiğini anlayabilmek için her bir embriyoya mikrocerrahi uygulamak zorundayız. Ancak eğer çalışmalarımız beklenen şekilde sonuçlanırsa yakın bir süre içerisinde bu işlem yerine sadece içinde bulundukları sıvıyı incelemek yeterli olabilecek. Bu her yönü ile bu alanda bir devrim yaratabilir. İmplantasyon öncesi genetik tanı (PGT) uygulamaları çok yakında tümüyle değişecek. bilgisini paylaştı.

Verilen bilgiye göre iki yılda bir düzenlenen kongrenin bir sonraki 2021 yılında gerçekleştirilecek.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber