EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Aydından 48 ülkeye treyler ihracatı

MEHMET ÇALIK - Aydında faaliyet gösteren OKT Trailer şirketi, ürettikleri katma değeri yüksek treylerleri 48 ülkede pazarlıyor

Eklenme:16.04.2019 / 08:04          Güncelleme:16.04.2019 / 08:04

AYDIN (AA) - MEHMET ÇALIK - Aydında faaliyet gösteren OKT Trailer şirketi, ürettikleri katma değeri yüksek treylerleri 48 ülkede pazarlıyor.

Aydında yaşayan Ramazan Maraş, OK Kardeşler adıyla 1981 yılında kurduğu treyler şirketini zamanla büyütüp 2012de oğulları Gökhan, Hakan ve Fatih Maraşa devretti.

Geçen sürede şirketi büyüten ve üretim alanını 60 bin metrekareye çıkartan Maraş kardeşler, farklı treyler modellerine yöneldi.

Petrol, LPG, kimyasal ve gıda tankerlerinin yanı sıra, şasi, damper ve silobas üretimi yapan şirket, geçen yıl 48 ülkeye 12 milyon avroluk ihracat yaptı.

Şirket aynı zamanda İstanbul Havalimanında uçakların acil iniş durumlarında oluşabilecek riskleri önlemek amacıyla pist köpükleme aracı üretti.

OKT Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, AA muhabirine, aralarında kaynakçı kadınların da bulunduğu 250 kişiye istidam sağladıklarını söyledi.

Dış pazara önem verdiklerini dile getiren Maraş, Ülkemizin cari açığının kapanması için daha fazla ihracat yapmamız lazım. İthal ettiğimiz ürünleri burada üreterek Türk ekonomisine katkı sağlayabiliriz. diye konuştu.

Şirketin genel müdürü Hakan Maraş ise iç pazarda yaşanan daralmadan dolayı ihracata yoğunlaştıklarını ifade etti.

Üretimin yaklaşık yüzde 80ini yurt dışına sattıklarını vurgulayan Maraş, şunları kaydetti:

Birçok ülkenin şartlarına uygun treyler üretiyoruz. Suudi Arabistan ve Ürdün önemli pazarlarımızdan biri. Afrika ülkelerine hakimiz. Avrupada da iyi bir satış hacmimiz var. İskandinav ülkelerinin yanı sıra İngilterede son dönemde yükselen bir pazar. Buraya da düzenli bir ihracat durumumuz var. Aynısını korumaya ve geliştirmeye çalışıyoruz. Arabistan ve Afrika ülkelerine tehlikeli ürünlerin taşınmasıyla ilgili tanker satışı yapıyoruz.

Katma değeri yüksek ve müşteriye özel ürünlere odaklandıklarını dile getiren Maraş, tehlikeli maddenin kara yolunda taşınması mevzuatı çerçevesinde ürettikleri 54 bin litre kapasiteli 4 dingilli, dünyada ADR sertifikasını almış en büyük üretimlerinden biri olan projeyi tamamladıklarını ifade etti.

Maraş, sektörde Avrupa ülkeleri ve Çin ile rekabet ettiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber