EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TÜYAP Sanat Koleksiyonu Seçkisi İKÜSAGda

Heykel ve yağlı boya resimlerden oluşan 18 eserin yer aldığı TÜYAP Sanat Koleksiyonu Seçkisi, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisinde (İKÜSAG) sanatseverlerin beğenisine sunuluyor

Eklenme:16.04.2019 / 08:50          Güncelleme:16.04.2019 / 08:50

İSTANBUL (AA) - Heykel ve yağlı boya resimlerden oluşan 18 eserin yer aldığı TÜYAP Sanat Koleksiyonu Seçkisi, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisinde (İKÜSAG) sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

İstanbul Kültür Üniversitesiden (İKÜ) yapılan açıklamaya göre, İKÜSAG, 2018-2019 sanat sezonunun yedinci sergisinde, 13 sanatçının eserlerinden oluşan TÜYAP Sanat Koleksiyonu Seçkisini sanatseverlerle buluşturuyor.

Heykel ve ağırlıklı olarak yağlı boya resimlerden oluşan 18 eserin yer aldığı sergi, 24 Nisanda gerçekleştirilecek açılışla görücüye çıkacak.

İKÜ Ataköy Yerleşkesinde bulunan İKÜSAG’da sanatseverleri ağırlayacak seçki, 10 Mayısa kadar ziyaret edilebilecek.

- Sanatın farklı alanlarında sergiler açıyoruz


Açıklamada görüşlerine yer verilen İKÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Üstünipek, seçkinin, İKÜSAGın bu sanat sezonunda gerçekleştirdiği yedinci sergisi olduğunu bildirdi.

Sanatın farklı alanlarında sergiler açtıklarını belirten Üstünipek, Bu sergide de, genç sanatçıları aramızda görmek bizi çok mutlu ediyor. Üniversite galerisi olarak genç bir kitleyi barındırıyoruz ve kuşaklar birbirini daha iyi anlıyor. Kendi kuşaklarının sanatçılarıyla daha rahat uzlaşabiliyorlar. Özellikle Sanat Yönetimi bölümü öğrencileri için bu sanat etkinlikleri onların çalışma sahası. Çünkü bu serginin kurulumunda öğrencilerimizin de çok büyük katkısı var. değerlendirmesinde bulundu.

- Sanat, kuşaklar arasında iyi bir iletişim aracı

TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bülent Ünal da genç sanatçıları kazanılmasına destek verebilmek amacıyla TÜYAP Sanat Koleksiyonu’nu oluşturduklarını belirterek, şunları kaydetti:

Kültürel yakınlaşmaya olanak sunan sanat, aynı zamanda kuşaklar arasında iyi bir iletişim aracı. Sanatın gücüne ve değerine inanan bir kurum olarak genç sanatçılarımızın kazanılmasına destek verebilmek bizleri onurlandırıyor. Bu sergide de TÜYAP Koleksiyonu’nun genç sanatçıların özgün resim ve heykel çalışmalarından derlediğimiz bir kesitini sunmaktan mutluyuz. Her sanatsal etkinliğin, sanatın ve sanatçının toplum içindeki kıymetinin bilinmesine önemli katkı sağladığına inanıyoruz.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber